Asset 3

Xbox Live – Odbieraj punkty za aktywność

Andrzej Kała / 1.12.2010
komentarze: 0

AKTUALIZACJA: Najwyraźniej program jednak ruszył dzisiaj dla kont UK i US. Trzeba będzie temat obadać dokładnie wieczorem!

Od ponad roku Microsoft testuje nowy program lojalnościowy, w którym użytkownicy mieliby otrzymywać Microsoft Points za pewne aktywności. Dzisiaj jednak na oficjalnych stronach xbox.com pojawił się link prowadzący do sekcji informacyjnej tego programu.

W założeniu każdy użytkownik Xbox Live miał dostawać punkty w nagrodę za np. przedłużenie ważności konta, kupienie gry/dodatku z Marketplace itp. Nie są to ogromne wartości punktowe, jednak wygląda na całkiem przyjemną nagrodę za czynności, które i tak wykonujemy regularnie.

Niestety na obecną chwilę nie wiadomo nic więcej na ten temat, gdyż Microsoft już deaktywował te strony, a wcześniejsza próba dotarcia do ich treści i tak kończyła się odwiedzaniem nie działających linków. Krąży jednak w sieci obrazek, na którym można zobaczyć za co miałyby być wydawane nagrody.

Muszę przyznać, że nie spodziewałem się takiej inicjatywy ze strony Microsoftu. Jeśli powyższy obrazek chociaż częściowo zawiera prawdziwe informacje, to owszem – nie są to powalające ilości punktów, ale lepszy rydz niż nic. Widać, że walka o lojalnego klienta robi się coraz bardziej agresywna. Czyżby MS właśnie w abonentach usługi Xbox Live upatrywał źródła utrzymania?

Znalezione na Kotaku.com