Asset 3

Lego Star Wars – jak powstają dialogi?

Andrzej Kała / 31.01.2011
komentarze: 0

Gry, w których możemy zobaczyć naszych ulubionych bohaterów w nieco bardziej „kwadratowym” świecie od zawsze charakteryzowały się świetnym humorem, który potrafił rozbawić każdego. Wyśmiewanie konwencji czy przesadnej dramaturgii niektórych scen wychodziło autorom wzorowo. Tak było w przypadku „Lego Star Wars”, „Lego Indiana Jones” czy „Lego Harry Potter”.

Przede wszystkim jednak najbardziej charakterystyczne dla tych produkcji były dialogi – pomimo wielu scen przerywnikowych i natłoku postaci w nich występujących, w żadnej odsłonie nie padło ani jedno słowo. To z pozoru ogromne (jak się wydaje) uproszczenie jest tak naprawdę dużym wyzwaniem dla aktorów podkładających głosy pod te postaci.

Przy okazji produkcji „Lego Star Wars III: Clone Wars”, o którym wspomniałem już wcześniej, twórcy postanowili przedstawić nam krótki dokument zza kulis, opowiadający właśnie o podkładaniu głosów pod postacie występujące w grach z tej serii. To, co wydawało się bardzo proste i przyjemne, w rzeczywistości jest trudną pracą dającą jednak mnóstwo radości i satysfakcji. Zobaczcie sami!