Asset 3

Fortress Craft – klon Minecraft na Xbox360

Andrzej Kała / 23.02.2011
komentarze: 0

Zaskoczenia w zasadzie nie ma – to dosyć oczywiste, że posiadacze konsol również mieliby ochotę zasmakować nieco minecraftowego szaleństwa. Do tej pory jednak nie zapowiadało się jakoby dzień, w którym „Minecraft” zagości na konsolach miał nadejść szybko (jeśli w ogóle). Z pomocą jednak przyszli chłopcy z ProjectorGames i postanowili stworzyć klona na konsolę Xbox360 o jakże kojarzącej się nazwie – FortressCraft.

Gra ma zostać rozbita na siedem rozdziałów, które bedą wypuszczane w odstępach od 4-6 tygodni. Jak wyjaśnił przedstawiciel ProjectorGames – rozdział 1 ma pozwolić na zwiedzanie i budowanie, w drugim rozdziale dochodzi możliwość tworzenia przedmiotów i budowli. Rozdział trzeci ma wnieść życie do zbudowanego przez nas świata, czwarty to wszelkiego rodzaju konstrukcje maszynowe, piąty umożliwi nam posiadanie podwładnych, a szósty tryb PvP. Ostatni rozdział ma udostępnić specjalny tryb – „Fortress Assault”. Każdy kolejny rozdział ma zawierać również możliwości poprzedniego, co jest obejściem ograniczeń platformy, która nie pozwala na dodawanie nowych funkcjonalności przez aktualizacje.

Projekt wydaje się ambitny i patrząc na krótki filmik wygląda całkiem nieźle, ale jak dla mnie brak w nim specyficznego klimatu Minecrafta. Niby wszystko jest kwadratowe, ale jest zbyt ładne. Chyba po prostu brak mu tego uroku, który cieszy w przypadku produkcji Notcha. FortressCraft również wywołuje u mnie mieszane uczucia, bo jest to bardzo dosłowny klon i nieco ulepszona oprawa tego nie zmienia.

Pierwszy rozdział ma pojawić się w przyszły piątek – 04.03.2011, w cenie 80 Microsoft Points.