Asset 3

Blocks Cometh

Andrzej Kała / 1.03.2011
komentarze: 0

„Blocks Cometh” to bardzo gra bardzo prosta w założeniach – ot, musimy naszą postacią wspinać się po spadających z góry elementach planszy a nasz cel to dotrzeć jak najwyżej. Tym, co mnie przekonało do spróbowania swoich sił był niewątpliwie urok który jej nadaje szata graficzna w stylu 8bit.

Prosta koncepcja gry jednak wcale nie oznacza, że sama gra jest łatwa, wręcz przeciwnie – „Blocks Cometh” wystawi na ciężką próbę cierpliwość każdego śmiałka, który zdecyduje się z nią zmierzyć. Każdy skok musi być przemyślany i idealnie wymierzony, bo w tym przypadku po prostu nie ma miejsca na błędy. Jednak skok to nie jedyna umiejętność naszego małego bohatera – potrafi również ześlizgiwać się po pionowych ścianach oraz wykonywać podwójne skoki. Natomiast jeśli jakiś klocek nam przeszkadza, możemy go po prostu zniszczyć.

Oprawa gry jest bardzo prosta, ale dzięki stylizacji na gry z czasów ery 8 bitów posiada niesamowity urok i absolutnie nie jest minusem. Wręcz przeciwnie – dzięki temu rozgrywka jest czytelna i dynamiczna. Podobnie wygląda sprawa w przypadku oprawy dźwiękowej, pasuje świetnie i stanowi dopełnienie oprawy graficznej.

Niestety gra nie jest pozbawiona wad – największym jej problemem niestety jest fundament całej rozgrywki, czyli sterowanie. Przyciski są rozmieszczone dobrze, jednak ich pole działania i rozmiar niestety dają się we znaki. Często zdarzało mi się strzelać do klocków zamiast skakać, co owocowało bardzo szybką śmiercią. Podobna sytuacja występowała w przypadku kierunku poruszania się postaci – często w ferworze skoków i uników myliły mi się kierunki.

Jeśli gra byłaby w cenie 0,79€ to mógłbym polecić zapoznanie się z tym tytułem, ale 1,59€ to nieco wygórowana cena. Gra jest dobra, wciągnęła mnie na kilka godzin, ale nie jestem do niej przekonany na tyle aby móc ją polecić – niemniej jednak problemy ze sterowaniem mogą odpychać wiele osób, szczególnie tych mniej cierpliwych.