Asset 3

Microsoft szykuje się do prac nad nową generacją Xboxa?

Andrzej Kała / 9.03.2011
komentarze: 0

W sieci zrobiło się głośno o nowych ogłoszeniach opublikowanych przez Microsoft. Jeden z użytkowników forum Beyond3d zauważył, że na profilu Microsoftu w serwisie LinkedIn zawitały nowe ogłoszenia w sprawie pracy.

Pierwsze z nich dotyczy stanowiska „Graphics hardware architect”, które ma polegać na „określaniu i tworzeniu architektury konsoli nowej generacji – od koncepcji do implementacji”. Inne ogłoszenia dotyczą takich stanowisk jak „Senior Architect and Performance Engineer” czy „Senior Hardware Design Verification Engineer”. W przypadku tego drugiego osoby aplikujące będą odpowiedzialne za weryfikacje i sprawdzenie pod względem wykonania wszystkich komponentów, płyty głównej i systemu.

Jak na razie nie ma jako takiego potwierdzenia ze strony Microsoftu, więc to tylko spekulacje ale niebyłbym specjalnie zaskoczny gdyby Microsoft faktycznie rozpoczynał prace nad nową konsolą. Patrząc na nowe silniki, które mogliśmy zobaczyć na GDC – Unreal Engine 3 i CryEngine 3, wypada zrobić skok do kolejnej generacji. PS3 powinno jeszcze pociągnąć te nowe bajerki (chociaż kto wie), ale Xbox360 nie ma szans.

Nie jest jednak to wcale takie złe, bo … najwyraźniej po raz kolejny Microsoft ma szanse wyprzedzić Sony w wyścigu do nowej generacji konsol. Mam tylko szczerą nadzieję, że tym razem kompatybilność wstecz będzie zachowana i nie powtórzy się klątwa Red Ring of Death.