Asset 3

Battlefield 3 – 64 graczy to max co z tego będzie

Andrzej Kała / 10.03.2011
komentarze: 0

Jak się okazuje, wszelkie informacje na temat osadzenia jednocześnie 256 graczy w jednej rozgrywce w „Battlefield 3” nie do końca są prawdziwe. CEO DICE – Patrick Söderlund w udzielonym niedawno wywiadzie wyjaśnił, że chłopcy testowali rozgrywkę dla 256 graczy jednocześnie i technicznie jest to możliwe – „Battlefield 3” spokojnie poradzi sobie z taką ilością chętnych w jednej rozgrywce. Okazuje się jednak, że DICE nie widzi większego sensu w pakowaniu na jedną mapę większej ilości graczy niż 64. Patrick dobitnie stwierdził, że granie z większą ilością osób na raz po prostu nie było wcale fajne.

Z innych ciekawostek wynikających z tego wywiadu – bardzo ważnym elementem rozgrywki jest w pełni zniszczalne otoczenie, a co za tym idzie – będziemy mieli możliwość zrównania mapy z ziemią w zasadzie w 100%. To świetny ruch ze strony DICE i prawdę powiedziawszy nie wyobrażam sobie już dobrej strzelaniny FPP tego typu bez możliwości destrukcji. Nieśmiertelne ściany są passe.

„Battlefield 3” czerpie z doświadczeń „Bad Company” nie tylko w kwestii niszczenia otoczenia czy trybu multiplayer (w końcu podobno obie części „Battlefield: Bad Company” były traktowane jako beta testy trybu multiplayer), ale również samych postaci. Żołnierze w „Battlefield 3” mają być nieco bardziej na luzie, od czasu do czasu rzucając jakieś żarty, aczkolwiek nie będzie to aż tak częste jak w przypadku opierającego się na humorze „Bad Company”. Dzięki temu mamy poczuć większą więź z bohaterami i muszę przyznać, że do mnie to przemawia.

Pełny wywiad możecie przeczytać w serwisie Atomic MPC, a ja jestem ciekaw bardziej Waszego zdania na temat ograniczenia ilości graczy. Czy faktycznie 64 osoby na mapie w jednej chwili to mało? Swojego czasu „MAG” na PS3 był mocno promowany właśnie ilością 256 graczy i poza samym numerkiem niewiele to zmieniło. Dla mnie osobiście, 64 graczy to rozsądna ilość i myślę że nadal będzie można mieć z tego niezłą frajdę.