Asset 3

Najlepsze zwiastuny – subiektywne top 3

Andrzej Kała / 17.03.2011
komentarze: 0

Przeglądałem dzisiaj kanał RSS i natknąłem się na parodię zwiastuna „Mass Effect 2” wykonanego przy użyciu kucyków – analogicznie do wczoraj przeze mnie publikowanej parodii StarCraft 2. Mniej więcej po 30 sekundach oglądania zamknąłem zakładkę i odtworzyłem sobie w całości trailer w oryginalnej wersji, który z kolei jest bezpośrednim powodem, dla którego powstał ten wpis.

Cieżko znaleźć mi tytuł, który posiadałby zwiastun równie epicki i bezbłędnie wykonany. Czuć w nim wagę stawianego przed nami zadania, czuć epickich rozmiarów walkę grupy jako całości i każdego z członków z osobna. Bez dwóch zdań jest to dla mnie najlepszy zwiastun jaki kiedykolwiek powstał.

Tak dobrych zwiastunów nie kojarzę, ale jest jeszcze kilka, które były równie mocne i zapadły mi w pamięć z różnych powodów – czy to wykonanie, czy przekaz.

Drugim o którym warto wspomnieć jest absolutnie świetnie zrealizowany zwiastun „Modern Warfare 2”, w którym podkład muzyczny został dobrany i dopasowany po prostu kapitalnie. Sam w sobie zwiastun nie ma siły i poza kozackim montażem wiele nie reprezentuje, niemniej jednak – zapada w pamięć.

Takie zestawienie nie może się obejść oczywiście bez chyba klasyki Xboxa 360 – „Halo 3”. Oczywiście ilość zwiastunów towarzyszących premierze jest powalająca, ale Oskar zwrócił moją uwagę na jeden który zamiata wszystkie pozostałe. Zawiera chyba wszystko czego można było po nim oczekiwać.

To moje osobiste TOP 3 więc lista jest mocno subiektywna, jednak ciekaw jestem jakie są Wasze ulubione zwiastuny?