Asset 3

Deus Ex: Human Revolution – kilka sposobów na rozwiązanie problemu

Andrzej Kała / 21.03.2011
komentarze: 0

Na tym filmiku możemy zobaczyć kilka różnych sposobów na rozwiązanie jednego problemu. Stawiane przed nami zadanie to dostanie się do wnętrza budynku. Możemy dokonać tego po prostu atakując od frontu lub skradając się ale nadal wchodząc niejako od frontu. Dla fanów skradania się i kombinowania jest jednak trzecia droga, prowadząca przez kratkę wentylacyjną na dachu budynku. Narratorka wspomina również o możliwości użycia „social skills”, ale ten sposób nie jest w tym przypadku prezentowany.

Całość wygląda przyzwoicie i jeśli wierzyć zapewnieniom przemiłej pani, to każdy z poziomów będzie zawierał kilka sposobów przejścia. Jest to o tyle fajne, że w „Deus Ex: Human Revolution” będą mogli zagrać zarówno fani strzelania jak i skradania.

Raziło mnie w tej prezentacji tylko jedno – całkowity brak dłoni naszego protagonisty. Wyjątkiem był moment, w którym trzymał broń, ale wyłaczenie napięcia czy przeciąganie ciała odbywało się za pomocą „powietrza”. Wygląda to strasznie słabo, patrząc na to jak pieczołowicie są przygotowane pozostałe elementy gry. Mam jednak nadzieję, że to tylko kwestia wczesnej wersji gry, a nie „lenistwa” autorów.