Asset 3

Mass Effect 3 – pierwsze informacje

Andrzej Kała / 8.04.2011
komentarze: 0

W najnowszym numerze Game Informera pojawił się obszerny artykuł na temat „Mass Effect 3„. Kilka z tych ciekawostek pojawiło się na forum serwisu GameFAQs.

Przede wszystkim – nie będzie trybu multiplayer. Nie wiem czy ktokolwiek się tego spodziewał albo wyczekiwał, ale jak dla mnie – bomba. Multi w przypadku „Mass Effect” jest delikatnie mówiąc zbędne i wolę aby BioWare szlifowało fabułę i rozgrywkę a nie marnowało czas na tryb który jest zbędny.

O wiele większy nacisk został tym razem położony na aspekt RPG rozgrywki – może niekoniecznie dorówna on pierwszej części serii, ale zdecydowanie przeskoczy to co otrzymaliśmy w „Mass Effect 2”. Bronie będą posiadały o wiele więcej możliwości modyfikacji, a dodatkowo każda klasa będzie mogła używać każdego rodzaju broni, choć większość z nich (poza żołnierzem) będzie musiała ograniczyć się do pewnej liczby którą będzie mogła ze sobą zabrać na misję.

Jeśli chodzi o fabułę to rozgrywka zaczyna się w momencie gdy Shepard przebywa na Ziemi w związku z wydarzeniami znanymi z DLC – „Arrival”. To jednak wszystko w temacie fabuły, co możemy dowiedzieć się z serwisu Joystiq.com. Pojawi się kilka znajomych twarzy – Liara i Garrus (jeśłi przeżył) będą grywalnymi członkami drużyny. Powrócą również Wrex i Mordin (jeśli oczywiście przeżył w „Mass Effect 2”), choć nie wiadomo czy będą oni pełnoprawnymi członkami zespołu.

Nie jest to dużo informacji ale spokojnie wystarczyło na zaostrzenie apetytu. Już nie mogę się doczekać!