Asset 3

Ed Boon chciał dodać dla wersji na Xbox360 nową postać ale…

Andrzej Kała / 20.04.2011
komentarze: 0

No właśnie, to bardzo dziwna sprawa, bo okazuje się że trwały rozmowy w kwestii umieszczenia w wersji na konsolę Xbox360 dodatkowej postaci. Mógł to być albo Master Chief z serii „Halo” – flagowego FPP Microsoftu, albo Marcus Fenix z „Gears of War” – drugiego flagowego produktu konsoli Xbox360.

Ed Boon niestety przyszedł do biura i oświadczył krótko „nie robimy dodatkowej postaci dla Xboxa”. W sumie nie jestem zaskoczony, że nie pojawił się Master Chief, bo delikatnie mówiąc takie okładanie się po pyskach jakoś niespecjalnie pasuje do jego charakteru. Jeśli dołożymy do tego fakt, że musiałby wykonać fatality, to zupełnie odpada. Podobno dodatkowym problemem było uzyskanie praw do użycia tej postaci na czas.

Co ciekawe jednak studio Epic Games chciało podzielić się postacią Markusa. Dodatkowo – Markus i Dom pojawili się już wcześniej w „Lost Planet 2”, więc czemu tym razem to nie wypaliło? Nie muszę chyba dodawać, że Markus idealnie by pasował do „Mortal Kombat”.

Wygląda na to, że albo Microsoft albo Warner Bros. Interactive zablokowali ten pomysł. Są to jedynie spekulacje, a prawdy pewnie nie poznamy nigdy. Żal tylko ściska serce, bo mimo chęci twórców gry jakiś managero gdzieś tam na górze powiedział nie i koniec.

Ciekaw jestem co Wy sądzicie na ten temat – gorąco zapraszam do dyskusji!