Asset 3

EA pracuje na nowej generacji konsoli Xbox?

Andrzej Kała / 6.05.2011
komentarze: 0

Z pewnego źródła serwis Develop Magazine dowiedział się, że Electronic Arts pracuje już na nowej generacji konsoli Microsoftu. Oczywiście są to w zasadzie same bebechy wsadzone w typowe pudło PC, więc nie można mówić o gotowym produkcie, ale brzmi całkiem nieźle.

Domniemany sprzęt, który rzekomo znajduje się na biurkach EA to bardzo wczesna wersja która nie nadaje się jeszcze do pokazania. Nie wiadomo niestety również nic na temat specyfikacji nowego pudełka. W teorii – premiera tego sprzętu miałaby się odbyć pod koniec 2012 roku.

Z innego źródła natomiast napływają informacje, że pokazanie nowego sprzętu na tegorocznych targach E3 jest „mało prawdopodobne”. Gdyby jednak faktycznie Microsoft ogłosił nową konsolę (co w zasadzie nie jest jakieś bardzo niemożliwe, biorąc pod uwagę niedawno publikowane ogłoszenia) mogłoby to przyćmić wszelkie ogłoszenia ze strony Nintendo, które jak wiadomo ostro pracuje nad kolejną odsłoną Wii. Nie jest chyba zaskoczeniem, że zarówno Microsoft jak i EA odmówiły komentarza w tej kwestii.