Asset 3

Kilka zmian w kwestii walki w „Mass Effect 3”

Andrzej Kała / 18.05.2011
komentarze: 0

Casey Hudson, producent „Mass Effect 3” podzielił się kilkoma informacjami na temat nowinek wprowadzonych do systemu walki w nadciągającej produkcji. W wywiadzie dla PC Gamera powiedział nieco więcej na temat nowych umiejętności oraz walki z dużymi, pilotowanymi przez ludzi maszynami.

Jedną z umiejętności ma być regeneracja za pomocą energii wyciąganej z poległych przeciwników. Dla przykładu – jeśli po kolei wykańczamy atakujących nas przeciwników, wśród nich może znaleźć się postać potrafiąca regenerować się za pomocą wyssanej z poległych kolegów energii życiowej.

Drugą ciekawostką natomiast jest walka z dużymi mechami pilotowanymi przez żołnierzy. Okazuje się, że faktycznie jedną z możliwości jest po prostu zniszczenie tego „pojazdu”, ale wtedy musimy również liczyć się z tym, że jego pilot nawiąże z nami walkę po opuszczeniu kokpitu. Z drugiej strony zamiast niszczyć mecha, możemy znaleźć sposób na dostanie się do pilota i poprzez zabicie go wyeliminować oba zagrożenia na raz.

Oczywiście możliwość zabicia pilota momentalnie nasuwa pytanie, czy będzie możliwość użycia takiego pojazdu/mecha przez Sheparda (choć wydaje mi się, że będzie to mało prawdopodobne). Taka możliwość wniosłaby sporo do rozgrywki, aczkolwiek mógłby pojawić się problem balansu poziomu trudności.