Asset 3

Minecraft 1.6

Andrzej Kała / 25.05.2011
komentarze: 0

Aktualizacja ukaże się jeszcze w tym tygodniu, tak przynajmniej zapowiada Notch na swoim blogu. Co w rezultacie załapało się do wersji 1.6 i czy faktycznie będziemy mieli okazje poszaleć w podniebnym wymiarze?

Niestety, wspomniana kilka dni temu podniebna kraina nie załapała się najwyraźniej do najnowszej aktualizacji. Mimo to ilość zmian, które ze sobą niesie jest conajmniej imponująca. Najważniejsze z nich to:

  • świat „Nether” jest już dostępny w trybie multiplayer
  • pojawiły się zgodnie z zapowiedziami Mapy
  • można już budować włazy
  • w niektórych miejscach pojawi się wysoka trawa
  • grzyby będą rozprzestrzeniać się teraz bardzo powoli
  • od strony serwerowej doszła opcja „view-distance”, dzięki której możemy ustawić w jakiej odległości od gracza będzie generowany i przesylany teren. Opcja posiada zakres 3-15, a domyślnym ustawieniem jest 10.

Oprócz tego jest jeszcze gigantyczna lista poprawionych błędów wyłapanych przez graczy (ponad 80 sztuk łącznie). Biorąc pod uwagę fakt, że przy tej aktualizacji Notch pracował w pojedynkę, gdy reszta zespołu była zajęta innym projektem, to jest to kawał dobrej roboty.

W ramach świętowania premiery nowej aktualizacji autor przygotował również krótki zwiastun promujący wersję 1.6

Jeśli jesteście ciekawi co dokładnie zostało poprawione, to zapraszam do zapoznania się z pełną listą tutaj.

Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji spróbować gry przeznaczona jest wersja demo, w której przez 90 minut możecie spróbować jak wygląda przygoda w świecie „Minecrafta”.