Asset 3

Minecraft trafi na telefony z systemem Android

Andrzej Kała / 25.05.2011
komentarze: 0

Pierwszym telefonem, który doczeka się „Minecrafta” w wersji mobilnej będzie nowy produkt Sony – Xperia Play. Gra zostanie przystosowana specjalnie dla tego telefonu, korzystając z wysuwanych przycisków przypominających układem konsolowego pada.

To jednak nie jedyne urządzenie, które doczeka się swojej wersji „Minecrafta„. Studio Mojang potwierdziło, że planują również opracowanie wersji na telefony z systemem iOS oraz pozostałe modele telefonów oparte o system Android.

Bardzo podoba mi się podejście ekipy do tworzenia wersji mobilnych, gdyż każda z nich będzie dopasowana do konkretnego urządzenia, co być może przełoży się na termin wypuszczenia gotowego produktu, ale jednocześnie zapewni jak najwygodniejszą obsługę dla posiadaczy danego urządzenia.

Oprócz samej kwestii obsługi „Minecrafta” na telefonie, największym problemem z jakim Mojang będzie musiał się zmierzyć jest obsługa wszelkiego rodzaju modów i zestawów tekstur, które cieszą się bardzo dużą popularnością i pozwalają graczom na dostosowanie gry do swoich wymagań.

„Minecraft” w wersji na telefony z systemem Android przewidziany jest jeszcze na ten rok, przy czym jak wspomniałem wcześniej – Xperia Play otrzyma go jako pierwsza.