Asset 3

Deathspank: The Baconing

Andrzej Kała / 26.05.2011
komentarze: 0

Wygląda na to, że studio Hothead Games nie porzuciło DeathSpanka i już niedługo wyruszymy na kolejną przygodę. Obawiałem się, że prace nad „Hitchhiker’s Guide to the Galaxy” pochłoną ich całkowicie, ale na szczęście tak nie jest.

Trzecia już odsłona serii o tradycyjnie już zakręconym tytule – „The Baconing”, rzuci nas do postapokaliptycznego świata, w którym spotkamy czterech nowych bossów, mnóstwo pomniejszych przeciwników, ogrom zagadek i szczyptę niespodzianek. Nowe miejsca będą mieć tak urocze nazwy jak Forbidden Zone, The Forest of Tomorrow czy Bernacle Lake. Przed nami 100 misji, 70 bohaterów oraz trochę ponad 80 nowych broni.

Zmiany nie ominą również samego systemu walki i sterowania. Będziemy mogli wykonywać uderzenia tarczą i uzyskamy możliwość odbijania strzałów przeciwników. Oprócz tego zmianom ulegnie również system sterowania, który teraz ma być bardziej przystępny, choć ciężko mi sobie wyobrazić jak bardziej przystępne może być i tak bajecznie proste sterowanie z „DeathSpank”.

Abyśmy nie czuli się samotnie podczas naszej przygody, dołączy do nas Bob z działu Marketingu, który jak to typowy marketingowiec, potrafi strzelać laserem z oczu oraz regenerować się poprzez pożeranie zwłok. Żywych przeciwników też może nadgryźć, a wtedy uzyska dodatkowe możliwości ataku.

Dla lubiących wyzwania Hothead Games przygotowują jeszcze wyższy poziom trudności, co by nie było narzekania, że jest zbyt łatwo.

Premiera przewidziana jest na lato tego roku, a gra dotrze do nas drogą elektroniczną na platformy PC, Mac, Xbox Live Arcade i PSN.