Asset 3

„Aliens: Colonial Marines” – obcy powracają!

Andrzej Kała / 1.06.2011
komentarze: 0

Sega wreszcie oficjalnie potwierdziła długo oczekiwane „Aliens: Colonial Marines”. Pierwszy raz będzie można zobaczyć grę w akcji podczas tegorocznych targów E3.

Randy Pitchford nie ukrywał podekscytowania, gdyż gra ma być następcą serii filmowej, uwielbianej przez cały zespół. Dlatego też w projekt ten włożone jest mnóstwo serca i pasji, co pozwala mieć nadzieję że gra będzie bardzo wysokiej jakości. „Aliens: Colonial Marines” będzie skupiało się głównie na mocno stresującej walce w ciemnych, wąskich korytarzach a całość tworzona jest z myślą o trybie kooperacji.

Gra rozpoczyna się na statku U.S.S. Sulaco, który został odnaleziony na orbicie planety LV-426. Zadaniem gracza jest poprowadzenie grupy świetnie wyszkolonych Marines, którzy mają dowiedzieć się co naprawdę wydarzyło się na pokładzie opuszczonego statku i gdzie podziała się załoga. Oprócz statku odwiedzimy również powierzchnię LV-426 oraz kolonię Hadley’s Hope. Wygląda więc na to, że szykuje się mocny powrót do korzeni i klimatu świetnej pierwszej części „Aliens Vs. Predator” z 1999 roku. Jaki będzie rezultat – o tym przekonamy się już mniej więcej za tydzień podczas targów E3.

Premiera gry przewidziana jest na wiosnę 2012 na platformach PC, PS3 oraz Xbox 360.