Asset 3

Nowe informacje na temat „Battlefield 3”

Andrzej Kała / 4.06.2011
komentarze: 0

EA planuje podczas targów E3 pokazać kilka nowych rzeczy wprowadzonych w „Battlefield 3”. Nie chodzi jednak tylko o nowe elementy zawarte w kampanii, ale również o tryb wieloosobowy. Czego więc możemy się spodziewać?

Przede wszystkim kampanię będzie można pokonać w grupie kilku osób w trybie kooperacji. Nie wiadomo jeszcze dokładnie ile osób będzie mogło się bawić jednocześnie. Ja obstawiałbym jednak obsługę do 4 graczy. Dlaczego? Bo dwóch graczy mogło się w ten sposób bawić w trybie „Spec Ops” w „Modern Warfare 2”, a przecież „Battlefield 3” ma być lepszy.

W trybie dla wielu graczy również pojawiło się kilka nowości – przede wszystkim będzie można prowadzić ostrzał leżąc, co może i będzie nieco irytujące jeśli chodzi o snajperów, ale doda jeden punkt do realizmu. Oprócz tego będzie można unieruchomić pojazd przeciwnika nie niszcząc go, co może przydać się w przypadku chęci przejęcia takowego. Pojawi się również nowy tryb – „Team Deathmatch„, choć biorąc pod uwagę fakt, że ani razu nie uruchomiłem trybu „Squad Deathmatch” w „Battlefield: Bad Company 2” nie mam pojęcia kto chciałby w to grać.

Wisienką na torcie jest nowa funkcjonalność o całkiem przyjemniej nazwie „Battlelog„, która pozwoli nam na zarządzanie listą przyjaciół, tworzenie oddziałów, plutonów używanie komunikacji głosowej oraz sprawdzanie postępów naszych znajomych w czasie rzeczywistym.

Battlefield 3” może bez problemu stawać w szranki z „Modern Warfare 3„, choć myślę, że stawianie obok siebie tak różnych gier chyba nie do końca ma sens, bo jednak „Modern Warfare 3” stawia na szybką akcję, a „Battlefield 3” na odczucia jak najbliższe rzeczywistym. Oj, zapowiada się gorąca jesień.

Obie gry mają premierę zaplanowaną na Listopad 2011.