Asset 3

WWE 12 – pierwsze materiały

Andrzej Kała / 5.06.2011
komentarze: 0

Seria „WWE Smackdown vs. Raw” stała się coroczną, obowiązkową pozycją dla każdego fana zapasów w stylu amerykańskim. W tym roku jednak tytuł został mocno obcięty, co jednocześnie jest oznaką sporych zmian w samej grze.

Lata 2011 i 2012 sprzyjają wszelkiego rodzaju odrodzeniom serii, jak choćby świetnie wykonany „reboot” serii „Mortal Kombat„. Nadciąga odrodzenie innej legendy – „Tomb Raider„, więc najwyraźniej panowie z THQ postanowili załapć się na ten pociąg do odrodzenia.

Na obecną chwilę jeszcze nie wiadomo zbyt wiele, poza wprowadzeniem nowego systemu „Breaking Point” czy odświeżonych kampanii „Universe 2.0” i „Road to Wrestlemania”. Gra nadal zachowa realistyczne modejście do mechaniki walk, więc nie uświadczymy tutaj żadnych kilkumetrowych skoków i przesadzonych kombinacji.

Ostatnim tytułem z tego gatunku z jakim obcowałem był „WWE Legends of Wrestlemania„, także trudno mi wypowiedzieć się na temat historii tytułów z serii „WWE Smackdown vs. Raw”, ale „WWE 12” może być całkiem ciekawym produktem.

THQ obiecało, że więcej na temat gry dowiemy się podczas tegorocznych targów E3 (chyba nikt nie jest zaskoczony), gdzie zostanie pokazana również w pełni grywalna wersja. Gra ma zagościć na konsolach PS3, Xbox360 i Nintendo Wii jeszcze w tym roku, a dokładnie 22. Listopada.

Poniżej krótki zwiastun skupiający się na motywie nowej ery, w którym główną rolę gra Randy „The Viper” Orton.

A na deser – krótkie wideo z rozgrywki.