Asset 3

Kinect Labs i nowe, miażdzące możliwości Kinecta!

Andrzej Kała / 6.06.2011
komentarze: 0

Microsoft postawił w tym roku na technologię Kinect i wygrywa. Oprócz tych gier, o których pisałem wcześniej – „Ghost Recon: Future Soldier„, „Minecraft” czy „Mass Effect 3„, za pomocą ekipy Kinect Labs wprowadzone zostały nowe niesamowite możliwości.

Prawdziwe avatary!

Avatara już nie musimy mozolnie tworzyć za pomocą wąskiej ilości dostępnych opcji. Od dzisiaj Kinect będzie potrafił sam zeskanować całą naszą osobę i odtworzyć ją za pomocą avatara. Od zdjęcia twarzy, przez figurę po nawet odtworzenie ubrań i to wszystko w ciągu kilku sekund!

Prezentacja tej nowinki przebiegła bezbłędnie a odtworzony avatar na podstawie osoby prowadzącej prezentację wyglądał fantastycznie.

Śledzenie palców

Dzięki aktualizacji, Kinect będzie teraz potrafił śledzić nie tylko ruchy naszych rąk czy nóg, ale również każdego palca. Pokazane to zostało na przykładzie aplikacji do rysowania, która jednak posiadała dodatkowy zaskakujący element – odtwarzanie ruchów w przestrzeni trójwymiarowej.

Osoba prowadząca prezentację zaczęła rysować po zdjęciu, zrobionym wcześniej przez konsolę za pomocą kamery Kinect – ślad był pozostawiany zarówno przed jak i za postacią na zdjęciu, ale zostałem wyrwany z butów w momencie gdy po zakończeniu rysowania można było obracać obraz w 3D. Było to oczywiście ograniczone i nie w pełni 3D, ale zawsze to nieco więcej głebi dodanej do płaskiego obrazu.

Skanowanie przedmiotów

To już było pokazywane na jednej z pierwszych prezentacji, ale zostało ponownie przypomniane. Przy pomocy kamery będzie możliwe zeskanowanie dowolnego przedmiotu i wprowadzenie go do „świata konsoli”. Pokazany był jedynie sam mechanizm, więc pozostaje oczekiwanie na jakieś zastosowanie tej możliwości w grach.

Kinect WIN!

W tym roku Kinect wreszcie otrzymuje wsparcie, którego mu brakowało, nie tylko ze strony samego Microsoftu, ale również innych producentów co jest szczególnie ważne. Po wprowadzeniu śledzenia palców odpadł argument braku precyzji, a sposób wykorzystania tej technologii np. w Ghost Recon: Future Soldier idealnie pokazuje jak powinna być użyta. Jako dodatek, sprawiający frajdę i idealnie działający.

Brawo Microsoft, świetny ruch!