Asset 3

Tylko jeden kontroler nowego typu w Wii U?

Andrzej Kała / 17.06.2011
komentarze: 0

Jak widać prezes Nintendo Satoru Iwata ma bardzo dziwne poczucie humoru. Dopiero co stwierdził, że ich klientom zupełnie zbędne są takie dobrodziejstwa jak możliwość odtwarzania filmów na BR czy DVD, a już dzieli się kolejną ciekawostką związaną z Wii U.

Najwyraźniej nowa konsola Nintendo będzie posiadała tylko jeden kontroler nowego typu a co więcej – gry również będą wspierały tylko jeden taki kontroler. A co jeśli ktoś będzie chciał ich mieć więcej? Na przykład zawrotną liczbę dwóch?

Sprawa wygląda tak, że o ile sama konsola jest w stanie sobie z tą kwestią bez problemu poradzić, o tyle portfel graczy kupujących Wii U już niekoniecznie. Zatem Nintendo nie planuje namawiać swoich klientów na zakup drugiego kontrolera.

Ja przepraszam najmocniej, ale… gdzie w tym logika? Sens? Po prezentacji samego urządzenia bardzo zaciekawiły mnie możliwości jakie oferuje, ale najwyraźniej nie będzie nam dane nimi się zbytnio cieszyć. Nintendo ma szansę pozamiatać Sony i Microsoft, ale zdecydowanie nie w ten sposób.