Asset 3

Microsoft wypuścił oficjalne SDK dla Kinecta

Andrzej Kała / 22.06.2011
komentarze: 0

Wszelkie zabawy z Kinectem, które można znaleźć choćby w serwisie YouTube były robione na mocno hackowanym oprogramowaniu. Od kilku dni jednak wszyscy amatorzy zabawy z Kinectem mogą cieszyć się oficjalnym SDK dla tego urządzenia prosto od Microsoftu.

To świetna wiadomość dla wszystkich tych, którzy bawili się choćby w puszczanie Hadoukenów przy użyciu Kinecta, czy używali go do bardziej ambitnych celów. Wreszcie nie będzie trzeba kombinować jak pożenić to urządzenie z PC, tylko będzie można się skupić na samym oprogramowaniu.

Minusem jest to, że SDK działa jedynie z systemem operacyjnym Windows 7, a dodatkowo przyda się naprawdę mocna maszyna. W zamian za to jednak otrzymamy całe SDK za darmo, wraz z pełnym dostępem do API urządzenia. Jeśli do tego jeszcze dodamy pełną dokumentację oraz mnóstwo materiałów źródłowych to wszyscy powinni być zadowoleni.

Microsoft wykonał bardzo dobre posunięcie, które dodatkowo rozpowszechni Kinecta wśród niezależnych producentów oprogramowania. Ciekaw jestem co przyjdzie nam zobaczyć w najbliższym czasie.

SDK do Kinecta możecie pobrać stąd.