Asset 3

Indie Games Summer Uprising – znamy 8 finalistów!

Andrzej Kała / 18.07.2011
komentarze: 0

Poznaliśmy ośmiu finalistów wybieranych przez grono samych developerów. Większość to ciekawe produkcje, na które ostrzyłem sobie zęby, ale jest też kilka nowości, które mnie całkowicie zaskoczyły.

A więc, jakie gry dostały się do zestawienia?

Takie pozycje jak „Speedhunter HD”, „Raventhorne”, „Take Arms”i „Battle High: San Bruno” opisywałem już wcześniej i cieszę się że trafiły do tego zestawienia. Poniżej jednak kilka słów na temat tytułów, które na listę „kandydatów” załapały się nieco później.

T.E.C. 3001

To tytuł, który kompletnie mnie nie zainteresował, aczkolwiek z okazji wybrania tego tytułu do finałowej ósemki postanowiłem jeszcze raz dać mu szansę. Połączenie futurystycznego klimatu z mechaniką w stylu „Mirror’s Edge” może być w sumie nienajgorszym pomysłem.

Oficjalna strona „T.E.C. 3001”.

Train Frontier Express

Z początku myślałem, że chodzi o symulator jazdy pociągiem, ale okazuje się że to jednak dużo wiecej. Przede wszystkim tytuł ten zapowiada się jako nielada gratka dla wszystkich pasjonatów kolejek PIKO. „Train Frontier Express” to w zasadzie narzędzie pozwalające realizować swoje dziecięce marzenia „kolejkowe” – pozwala na dowolne kształtowanie terenu, dodawanie elementów otoczenia czy budowanie miast. Następnie rozkładamy tory, wybieramy kolejkę i możemy przemierzać tereny jako maszynista.

Tytuł bez dwóch zdań, nie dla wszystkich, ale jeśli mieliście w dzieciństwie kolejkę (ja miałem!), to warto dać „Train Frontier Express” szansę.

Oficjalna strona „Train Frontier Express.

Cute Things Dying Violently

Połączenie klasyki w postaci „Lemmings” z „Super Meat Boy„. Zwiastun niestety niespecjalnie mnie zachęcił – zbyt chaotycznie, zbyt szybko, a jakoś „celowniczek” mistrzem prędkości nie jest. Odnoszę wrażenie, że to raczej gra na PC (myszka + klawiatura) niż na konsole.

Oficjalna strona „Cute Things Dying Violently”.

Doom & Destiny

Na deser zostawiłem sobie całkiem ciekawy twór jakim jest „Doom & Destiny„. Tytuł wykonany w oparciu o narzędzie RPG-Maker VX autorstwa Etherbrain służące właśnie do tworzenia gier RPG. Gra posiada jednak kilka autorskich modyfikacji – głównie w kwestii oświetlenia, natomiast kilka innych elementów zaczerpniętych jest z przykładowych plikow dostępnych na platformie Microsoft XNA.

Tytuł opowiada przygodę czterech przyjaciół (fanów gier RPG), którzy dostają się do świata pełnego sztampowych sytuacji znanych z gier RPG, przepełnionego humorem i dziwnymi postaciami. Muszą pokonać „tego złego” aby wrócić do swojego świata.

To nie wszystko!

To jednak nie wszystkie gry jakie pojawią się w ramach akcji Indie Games Summer Uprising. Przez społeczność zostaną wybrane jeszcze dwa dodatkowe tytuły, które będą miały swoją premierę nieco później.

Niektóre z tytułów są dostępne już teraz na platformie Xbox Live Arcade, więc jeśli macie ochotę możecie dokonać zakupu już dziś i wesprzeć autorów. Całą akcje możecie natomiast śledzić na oficjalnej stronie dostępnej pod adresem http://indiegames-uprising.com.