Asset 3

Headset i pilot do Xboxa doczekały się odświeżenia

Andrzej Kała / 27.07.2011
komentarze: 0

Xbox360 w wersji slim jest na rynku już od dłuższego czasu. Co za tym idzie – piloty i bezprzewodowe headsety nie pasowały wizualnie do odświeżonej konsoli. Microsoft jednak nie zapomniał o tych dodatkach i zaprezentował owoce pracy z kilku ostatnich miesięcy – nową wersję pilota i bezprzewodowego headsetu.

Zmiany nie są oczywiście jedynie kosmetyczne, również od strony technicznej zaszło kilka zmian, które szczególnie w przypadku zestawu do komunikacji spodobają się nowym klientom. Z zewnątrz nowy headset jest dopasowany do czarnej wersji konsoli Xbox360. Jest również o wiele smuklejszy i mniej rzucający się w oczy. Nowa funkcjonalność jaką jest możliwość używania tej słuchawki z dowolnym urządzeniem wyposażonym w Bluetooth, pozwala na użycie jej chociażby z telefonem komórkowym czy nawet Playstation 3! Z Xbox360 jednak słuchawka nadal komunikuje się poprzez fale radiowe.

Słuchawka ma być dostępna na początku listopada 2011 w cenie ok. 60$.

Odświeżony został również pilot zwany także „Media Remote„, który oprócz absolutnie genialnego wyglądu, będzie również posiadał jedną drobną zmianę. Usunięty został całkowicie przycisk media center, a zamiast niego pojawił się nowy przycisk, który prawdopodobnie będzie służył od obsługi nowej usługi TV, którą Microsoft zapowiedział podczas targów E3.

Pilot będzie nieco tańszy, jego cena powinna kształtować się w granicy 20$.

Poniżej jeszcze znajdziecie obszerniejszą galerię obu urządzeń oraz krótki materiał wideo, na którym Larry „Major Nelson” Hryb prezentuje owe urządzenia.