Asset 3

Mapy w konsolowej wersji „Battlefield 3” nie będą wcale takie małe

Andrzej Kała / 27.07.2011
komentarze: 0

Kwestia wersji konsolowej „Battlefield 3” spędzała sen z powiek wielu fanom. Podnosił się raban na temat gorszej grafiki, ale największą bolączką była mniejsza niż w wersji na PC maksymalna ilość graczy na mapie. Dla przypomnienia – w wersji PC są to 64 sztuki żołnierzy, w wersji konsolowej – 24 sztuki. Patrick Bach jednak uspokaja, to wcale nie musi być problemem.

Przede wszystkim – mniejsza ilość graczy automatycznie wymusza mniejsze mapy aby uniknąć sytuacji, w której szukamy przeciwników dobre kilka minut tylko po to, aby zginąć w trakcie kilkusekundowej wymiany ognia. Gdy ludzie usłyszeli taką informację od razu stanął im przed oczami obraz ciasnych klitek, rodem z „Call of Duty„.

Patrick jednak uspokaja – to są zupełnie niezrozumiałe obawy. Przede wszystkim mapy wcale nie będą mniejsze niż te, na których tłukliśmy się w „Battlefield: Bad Company 2„, a jeśli ktokolwiek z Was miał okazję bawić się na nich, to doskonale wie, że i tak były ogromne. Zmniejszenie map nie ma polegać na zwykłym ich „obcięciu o połowę”, a bardziej na nieco ciaśniejszym ułożeniu.

Jak na mój gust, jeśli wpuści się 24 osoby na mapy rozmiarowo zbliżone do „Battlefield: Bad Company 2„, to zabawy będzie mnóstwo. Wiadomo, szkoda że nie będzie to magiczna liczba 64, ale z drugiej strony czy znalazłyby się aż tak wypełnione gry?

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.