Asset 3

„Duke Nukem Forever” otrzyma nowe mapy i tryby gry

Andrzej Kała / 28.07.2011
komentarze: 0

Najwyraźniej „Duke Nukem Forever” odniósł sukces pomimo kiepawych recenzji, bo 2K Games i Gearbox zdecydowali się dorzucić nieco świeżych map i trybów gry. Dodatek ten będzie miał całkiem wymowną nazwę „Hail to the Icons Parody Pack” i będzie parodiował kilka „poważnych” tytułów.

Co składa się na ten zestaw? Na początek mapa Call of Duke, która jest niejako przytykiem dla serii Call of Duty. Rozgrywka na tej mapie toczy się pośród ruin zniszczonego wojną miasta, a każdy z graczy może wezwać coś, co nazywa się atakiem Noob Toob. Druga mapa to Sandbox, gdzie wszyscy gracze zostają zmniejszeni a walki toczą się w piaskownicy. Za osłony będą służyły foremki, łopatki czy inne zabawki. Inferno natomiast to małe odniesienie do klasyka gier FPP – „Doom„. Ostatnia mapa – 2Forts1Bridge to mały przytczek w nos Valve i „Team Fortress 2„.

Nowe tryby rozgrywki to Freeze Tag, w którym gracze będą nawzajem się zamrażać i kruszyć aby zdobyć punkty, Hot Potato które polega na jak najdłuższym utrzymaniu w rękach panienki, oraz Hail to the King czyli typowy deathmatch każdy na każdego.

Dodatek będzie dostępny od 4 sierpnia dla wszystkich wersji gry, a osoby które załapały się do First Access Club dostaną to DLC za darmo.

Ja osobiście kompletnie nie mam zajawki na tryb multiplayer, a i ukończenie kampanii dla jednego gracza jest drogą przez mękę. Można jednak wnioskować, że trochę chętnych jest skoro takie dodatki są wypuszczane. Zamierzacie dołączyć do grona posiadaczy tego DLC?