Asset 3

Nowy zwiastun polskiej produkcji „Hard Reset”

Andrzej Kała / 2.08.2011
komentarze: 0

Hard Reset” to polska produkcja należąca do gatunku strzelanin FPP autorstwa studia Flying Wild Hog, która ukaże się jedynie na platformie PC. Informacje na jej temat są niestety skąpe, ale podczas wywiadu dla serwisu Gamespot, Michał Szustak – jeden z twórców zdradził nieco szczegółów.

Prace nad tytułem trwają już ponad dwa lata, ale do tej pory nie chwalili się zbytnio głównie dlatego, że chcieli uniknąć niepotrzebnego budowania oczekiwań. Do premiery pozostały dwa miesiące, a pierwsze materiały z rozgrywki wyglądają całkiem ciekawie. Sama historia jest sztampowa dla klimatów cyberpunkowych, ale ciekawostką jest chory psychicznie bohater, z czym raczej nie mamy często do czynienia w grach.

Hard Reset” ma być powrotem do korzeni FPP, do starych dobrych czasów takich klasyków jak „Doom” czy „Quake” – rozbudowane poziomy, brak skryptowanych zdarzeń itp. Ciekawe jest również postawienie na klasyczne apteczki w miejsce dominującej ostatnio regeneracji życia. Być może powrócą również sekretne pomieszczenia i kolorowe karty otwierające drzwi.

Minusem tytułu może być całkowity brak trybu multiplayer. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę fakt, że nad tytułem pracowało dosłownie 10 osób, to nie ma się co dziwić, że zespół skupił się na kampanii dla jednego gracza.

Premiera gry zaplanowana jest na wrzesień 2011 na platformie PC. Poniżej zwiastun zawierający również elementy rozgrywki.