Asset 3

„Call of Duty: Black Ops” sprzedało się lepiej niż „Modern Warfare 2”!

Andrzej Kała / 5.08.2011
komentarze: 0

Może to się wydawać średnio zaskakujące, jednak mnie osoboście trochę to zdziwiło. Eric Hirshberg podczas spotkania z inwestorami pochwalił się ilością sprzedanych egzemplarzy ostatnich dwóch odsłon serii „Call of Duty„.

Modern Warfare 2” rozeszło się w rekordowej wówczas ilości 22 milionów sztuk. Tym samym stała się najlepiej zarabiającą grą w historii. Okazuje się jednak, że tytuł ten musi oddać swojemu następcy „Call of Duty: Black Ops„, który znalazł aż 25 milionów nabywców!

Z jednej strony nie jest to specjalnie zaskakujące, bo każdy kolejny tytuł serii sprzedaje się coraz lepiej, jednak mimo to „Call of Duty: Black Ops” zebrało słabsze oceny, a i moim zdaniem nie była aż tak dobra jak „Modern Warfare 2„. Czyżby jednak marketing i marka potrafiły zaślepić aż tyle osób?

W tym roku jednak zapowiada się o wiele ostrzejsza rywalizacja, gdyż „Modern Warfare 3” będzie musiało zmierzyć się bezpośrednio z „Battlefield 3„. Jeśli dorzucimy do tego październikową premierę RAGE” to szykuje nam się idealna jesień dla fanów gier z tego gatunku.