Asset 3

CD Projekt zapowiada nową serię wydawniczą

Andrzej Kała / 7.08.2011
komentarze: 0

„GRYWALNOŚĆ ponad wszystko to nowa inicjatywa CD Projektu, która ma na celu przybliżyć graczom produkcje niezależne, czyli tzw. Indie Games. Czego więc możemy się spodziewać po nowej serii i czy w ogóle ma ona sens?

Przede wszystkim gry dostępne do tej pory jedynie w dystrybucji elektronicznej otrzymają wersje pudełkowe, które dodatkowo zostaną spolszczone. Ceny również mają być atrakcyjniejsze niż w przypadku dystrybucji elektronicznej, choć akurat jeśli doliczyć koszty produkcji nośnika i opakowania, to wydaje mi się to mało prawdopodobne.

Pewnym minusem gier niezależnych jest ich ogromna ilość, przez co znalezienie dobrego tytułu może być problematyczne. Właśnie ten problem, oraz sam problem płatności/dostępności tych gier chce rozwiązać CD Projekt. „GRYWALNOŚĆ ponad wszystko”, to wydawnictwo w którym znajdziemy wybrane najciekawsze i najpopularniejsze tytuły z ogromnego morza gier niezależnych.

Pierwsze tytuły jakie pojawią się w ofercie to „Super Meat Boy„, „Capsized” i „Doc Clock.

Pozostaje jedynie pytanie, czy przy tak szeroko dostępnej platformie jak Steam i szybkiej dostępności gry po dokonaniu zakupu wersji elektronicznej, wydawanie tych tytułów w wersji pudełkowej ma sens? Moim zdaniem ma i to bardzo duży. Być może i znaczna większość graczy jest w stanie zainstalować czy to Steam czy inną platformę dystrybucyjną, bądź pobrać produkt ze strony producenta, ale niekoniecznie mają oni ochotę podawać numer karty, czy swoje dane osobowe. Dodatkowym problemem może być bariera językowa, co może wydawać się mocno naciąganym argumentem, ale obstawiam że jest to główna bariera w przypadku sporej części graczy.

Ja raczej pozostanę nadal przy zakupach wersji elektronicznych, lub za pomocą platformy Steam. Jest to dla mnie wygodniejsze rozwiązanie, a bariera językowa nie istnieje. Bardzo jednak cieszy mnie inicjatywa CD Projektu i choć wiem, że jak każda firma studio kieruje się głównie względami finansowymi, to dobrze że zwrócą oni uwagę graczy na produkcje niezależne, w których kryje się mnóstwo perełek.

A co Wy sądzicie na temat nowej inicjatywy CD Projektu?