Asset 3

Nowe screeny z Battleloga

Andrzej Kała / 7.08.2011
komentarze: 0

Battlelog to nowa usługa, którą EA udostępni dla wszystkich przy okazji premiery „Battlefield 3„. Usługa obecnie jest w fazie testów, podobnie zresztą jak sama gra, ale co bardziej nadgorliwi uczestnicy od czasu do czasu puszczają parę z ust i screeny mailem. Zobaczmy więc co nas czeka.

Najwyraźniej skojarzenia z Facebookiem są powodowane widokiem Friends Battle Feed, na którym widzimy element zbliżony do Walla. Widzimy tam wpisy naszych znajomych, komentarze jakie dodali itp. Pojawiają się tam również informacje o odblokowanych dodatkach, bądź zdobytych nagrodach czy to przez nas czy przez naszych znajomych. Wszelkie wpisy można oczywiście polubić.

Dla fanów zdobywania odznaczeń i nagród, jest cała sekcja gdzie można przejrzeć każdą ze zdobytych nagród bądź zobaczyć czego nam jeszcze brakuje do danego odznaczenia czy nagrody. W wersji alpha nie ma jeszcze zaimplementowanej obsługi osiągnięć, ale ewidentnie zostawione miejsce jest, więc w pełnej wersji dojdzie jeszcze ten element.

Jak już jesteśmy przy nagrodach i odznaczeniach, to w „Battlefield 3” znajdzie się 10 razy więcej rzeczy do odblokowania niż w przypadku „Battlefield: Bad Company 2„. Wliczają się w to medale, dodatkowe wyposażenie, dodatki do broni i pojazdów.

Jeśli lubimy dopasowywać wyposażenie naszego żołnierza, to przyda nam się katalog dostępnych broni oraz ekran doboru ekwipunku. Wygodna sprawa dla każdego, kto ma ochotę poświęcić chwilę czasu na przygotowanie idealnego zestawu, a nie chce uruchamiać gry. Będzie tam też zaznaczone, które bronie są aktualnie dostępne, a które jeszcze musimy odblokować.

Taki system byłby średni gdyby nie posiadał jeszcze oczywiście profilu gracza, gdzie możemy zobaczyć najdrobniejsze statystyki – od ilości czasu spędzonego w grze, przez celność naszych strzałów po stosunek zgonów do zabitych przeciwników. Myślę, że nawet najbardziej wymagający gracze znajdą tutaj wszystkie niezbędne dla siebie informacje.

Ostatnim elementem jest cała sekcja pozwalająca nam na zarządzanie serwerami. Możemy wyszukiwać serwery według wybranych kryteriów np. mapy, regionu, ilości wolnych slotów lub trybu rozgrywki. Zapewne przydatne to będzie jedynie dla wersji PC, gdyż możemy prawdopodobnie bezpośrednio z tego panelu uruchomić grę i automatycznie połączyć się z wybranym przez nas serwerem, którego statystyki będą prezentowane na bieżąco. Będzie również zapisywana historia serwerów na których graliśmy, a jeśli którykolwiek z nich przypadł nam wyjątkowo do gustu to możemy go dodać do ulubionych.

EA ostro pracuje nad stworzeniem konkurencji dla Call of Duty Elite i jeśli usługa pozostanie darmowa, to jak dla mnie zawiera wszystko co mi do szczęścia potrzebne. Nie widzę jednak na tych screenach niczego co by ułatwiło organizację klanową czy to wewnętrzną, czy też ustalanie terminów sparingów bądź turniejów. Pamiętajmy jednak, że to dopiero wersja alpha i wszystko jeszcze może się zdarzyć.