Asset 3

Nowy zwiastun „Street Fighter X Tekken”

Andrzej Kała / 16.08.2011
komentarze: 0

Na GamesCom, Capcom przygotował nowy zwiastun dla „Street Fighter X Tekken„, który nie tylko odkrywa czterech nowych wojowników, ale również całkiem dogłębnie wyjaśnia nowy system tag team, który znajdzie się w grze.

Czterech nowych wojowników którzy dołączyli do listy to: Raven i Kuma z serii „Tekken„, oraz Hugo i Ibuki z serii „Street Fighter„. A więc tak jak podejrzewałem już wcześniej, w zwiastunie Poison Hugo nie znalazł się przypadkowo. Ciekawe zatem czy faktycznie Guy i Cody również się pojawią. Zaczyna nam się tworzyć całkiem obszerna lista wojowników.

W pierwszej części zwiastuna natomiast został zaprezentowany nowy system tag team, a dokładnie sposób wykonywania zespołowych kombinacji ciosów. Jak na zwiastun zostało to zrobione nadzwyczajnie dogłębnie.

Rzuca się w oczy, że z silnika serii Street Fighter została w zasadzie oprawa, bo system walki poza pewnie samymi podstawami budowany jest zupełnie od nowa. O tym tytule spekulowało się od lat i niejako jest on spełnieniem marzeń graczy obu serii jeszcze z czasów „Tekken 3” i „Super Street Fighter 2 Turbo„. Trzymam kciuki za Capcom.