Asset 3

Oświadczyny z pomocą „Portal 2”? Czemu nie

Andrzej Kała / 25.08.2011
komentarze: 0

Kobiety przeważnie marzą o jak najbardziej romantycznych zaręczynach, rodem z Hollywood – zachody słońca, nurkowanie czy inne tego typu przygody. Od czasu do czasu jednak zadanie to jest stawiane przed graczem, a rezultat przechodzi ludzkie pojęcie.

Pierwszym takim przypadkiem, o którym było bardzo głośno był Ben, któremu oświadczyć się pomógł nie kto inny jak Claptrap z „Borderlands„. Ekipie Gearbox pomysł przypadł do gustu i postanowili pomóc chłopakowi. Rezultat był rewelacyjny, a dziewczyna powiedziała „tak”.

Tym razem jednak sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, lub jak kto woli – rozbudowana. Gary Hudston postanowił pójść o krok dalej i stworzyć modyfikację do „Portal 2„, za pomocą której spytał swoją dziewczynę – Stephanie, czy zechce zostać jego żoną. W pracy pomogli mu Douglas Hoogland oraz Rachel van der Meer (Miss Stabby), którzy odpowiedzieli na prośbę o pomoc przy tajnym projekcie na thinkingwithportals.com. Kiedy podstawy były już gotowe Gary skontaktował się z Valve, a studio skontaktowało go z Ellen Mclain, która użyczyła głosu GLaDOS.

Produkt końcowy jest po prostu niesamowity i o ile przeciętny człowiek nie doceni geniuszu i włożonej pracy, o tyle ja, jako nałogowy gracz, jestem pod ogromnym wrażeniem. Poniżej znajdziecie materiał wideo, który prezentuje całość rozgrywki, natomiast sam mod możecie pobrać stąd.