Asset 3

Pierwsze wideo z „Battlefield 3” na Xbox360

Andrzej Kała / 12.09.2011
komentarze: 0

Wreszcie pojawiły się pierwsze materiały wideo, na których możemy zobaczyć „Battlefield 3” w wersji na Xbox360. Problem w tym, że ich jakość pozostawia sporo do życzenia, ale już nawet pomijając ich jakość to co możemy zobaczyć w kwestii choćby oświetlenia czy destrukcji otoczenia czy oświetlenia wypada… nienajlepiej.

Na pierwszym materiale możemy zobaczyć wspomnianą Destruction 2.0, która wypada bardzo zwyczajnie. Owszem, budynek daje się zniszczyć, ale ilość gruzu czy pyłu po uderzeniu rakietą jest znikoma. Ostatnia rakieta trafiająca w budynek może sugerować pewną wybiórczość w kwestii tego co faktycznie można zniszczyć podczas przechodzenia kampanii.

Materiał z myśliwcem jest jednak już o wiele lepszy i wzbudza we mnie nadzieję, że poprzedni pochodzil z jakiejś bardzo wczesnej wersji.

Na koniec jednak natrudniejszy kąsek – Fault Line. Pamiętacie zapewne jeszcze pierwszy zwiastun, który był podzielony na cztery części. Rozgrywka z poniższego materiału to właśnie ta misja, aczkolwiek wizualnie to zupełnie inna bajka. Jestem przekonany, że albo jest to wczesna wersja, albo niektóre efekty zostały wyłączone, bo oświetlenie jest tragiczne, a cała reszta nie dorasta nawet do pięt temu co pokazywał zwiastun. Fakt, że wideo jest makabrycznej jakości, ale oświetlenie nie zależy od roździelczości.

Dla porównania jeszcze ten sam element ale właśnie ze wspomnianego zwiastuna.

Prawdę powiedziawszy nieco się zmartwiłem, ale nadal wierzę że to jedynie wczesna wersja i produkt końcowy będzie wyglądał świetnie. Owszem, Xbox360 odstaje mocą od dzisiejszych PC, ale bez przesady.