Asset 3

Zwiastun „Aliens: Infestation”

Andrzej Kała / 20.09.2011
komentarze: 0

Platforma Nintendo DS zdecydowanie nie jest demonem szybkości i nie oferuje tak dużych możliwości od strony technologicznej jak nadchodząca PS Vita. Rewelacyjnie za to nadaje się do tworzenia gier przesiąkniętych klimatami retro, które silnie nawiązują do staroszkolnych strzelaninek czy platformówek. Właśnie taką drogę obrało studio WayForward, które pod skrzydłami SEGI tworzy „Aliens: Infestation” a najnowszy zwiastun właśnie pojawił się w serwisie Joystiq.

Szykuje się całkiem przyjemna strzelanka z mocnymi akcentami platformowymi, w starym stylu znanym jeszcze z czasów konsoli SNES. Duży nacisk zostanie położony na eksplorację, co od razu przywodzi na myśl „Castelvanię„, a sama akcja będzie toczyła się w lokacjach które znamy doskonale z filmów „Obcy„. Postawimy wojskowe obuwie min. na USS Sulaco, a podczas zwiedzania niezbyt przyjaznych terenów przyda się zestaw broni również pochodzących z filmu, które w trakcie rozgrywki będziemy mogli ulepszać.

Ostatnimi czasy mocno zaniedbałem swoje Nintendo DS, więc chyba pora się przeprosić z małą konsolką która najwyraźniej jeszcze jest na celowniku producentów gier. Premiera „Aliens: Infestation” zapowiedziana jest na 11.10.2011.

[viddler id=48659348&w=674&h=380]