Asset 3

Unreal Engine w przeglądarce? Mówisz i masz!

Andrzej Kała / 5.10.2011
komentarze: 0

Studio EPIC ogłosiło, że jeden z najpopularniejszych silników – Unreal Engine 3, śmiga już bezproblemowo w przeglądarce dzięki technologii Adobe Flash. Podczas demonstracji silnik został zaprezentowany dzięki Adobe Flash Player 11. To całkiem niezły wyczyn, który może oznaczać punkt zwrotny w temacie gier przeglądarkowych.

Do tej pory jeśli chcieliśmy zagrać w bardziej zaawansowane gry przeglądarkowe konieczne było instalowanie dodatkowych wtyczek – np. w przypadku „Battlefield: Heroes” czy „Battlestar Galactica„. W przypadku Unreal Engine 3 i technologii Adobe Flash odpada konieczność instalowania dodatkowego oprogramowania – wystarczy w zupełności to co używamy na codzień i już możemy odpalić „Unreal Tournament” w przeglądarce.

No, może nie dosłownie i nie w tej chwili, ale kto wie – być może przy odrobinie optymalizacji kodu będzie to możliwe już niedługo? Odpowiedź na pytanie czy technologia ta znajdzie szerokie grono odbiorców ukształtuje tak naprawdę jeden serwis – Facebook. Jeśli wystarczająco dużo użytkowników tego serwisu przekona się do nowej technologii, stanie się ona nowym standardem w dziedzinie tworzenia gier „przeglądarkowych”.