Asset 3

Dzięki Steve!

Andrzej Kała / 6.10.2011
komentarze: 0

Dzisiaj obiegła świat informacja, że zmarł człowiek, który na zawsze zmienił świat. Steve Jobs był wizjonerem, a tworzone przez niego produkty były innowacyjne i zmieniały życie milionów ludzi na lepsze.

Jaki Steve ma związek z przemysłem gier? Odpowiedź jest bajecznie prosta – iPod Touch, iPhone, iPad. Te trzy produkty na zawsze zmieniły rynek rozrywki mobilnej, dzięki nim Apple wywróciło do góry nogami rynek konsol przenośnych. Urządzenia te nie były konstruowane z myślą o naszej branży, wręcz przeciwnie – gry miały promować te urządzenia ale nie były celem samym w sobie. Szybko jednak okazało się, że dzięki AppStore zagarnęły sporą część rynku i nikt nie może im tego zabrać.

Gdyby nie iPhone, nie przyszłoby mi do głowy, że mogę w kieszeni posiadać telefon który umożliwi mi grę w tak zaawansowane technologicznie tytuły jak seria „Modern Combat„, „RAGE” czy „Rainbow Six: Shadow Vanguard„. To są tytuły, które jeszcze zaledwie 5-6 lat temu były zarezerwowane dla najlepszych konsol i najsilniejszych PC.

To jednak nie wszystko. Dzięki Apple poznałem komfort pracy, dzięki takim sprzętom jak iMac czy Macbook widzę jak ogromne znaczenie ma opakowanie. Mac OS to pierwszy system, który usprawnia moją pracę i schodzi mi z drogi pozwalając się na niej skupić.

Playing Daily powstaje na Macu.

Tak więc, Dzięki Steve!