Asset 3

Anulowany „The Outsider” miał sporo wspólnego z Jasonem Bournem

Andrzej Kała / 12.10.2011
komentarze: 0

Studio Frontier Developments pracowało nad projektem o roboczej nazwie „The Outsider”. Niestety sam projekt został anulowany i do tej pory niewiele było wiadomo na jego temat. Okazuje się jednak, że produkcja ta miała sporo wspólnego z Jasonem Bournem, a sama gra zmieniła tytuł na „The Bourne Redemption„.

Na temat samej gry wiadomo było praktycznie niewiele, a jedyny zwiastun jaki się ukazał wywoływał mocne skojarzenia z pierwszymi materiałami ze „Splinter Cell: Conviction„.

Najwyraźniej jednak coś po drodze poszło nie tak, bo projekt mimo wszystko został anulowany, choć nie ukrywam że patrząć na zamieszczony poniżej materiał wydaje się to smutną decyzją, bo dobrych szpiegowskich gier akcji jest tak naprawdę jak na lekarstwo.

Dodatkowo mając w pamięci przeniesienie historii Bourna do gry poprzez „The Bourne Conspiracy„, uważam że historia Jasona to świetny materiał na kilka dobrych gier akcji trzymających cały czas w napięciu. Jak zobaczycie w poniższym materiale wideo docelowo produkcja zmienić miała tytuł na „The Bourne Redemption„, co w moich oczach jest gwarancją dobrego scenariusza.

Dlaczego gra została anulowana i czy kiedykolwiek jeszcze powstanie – tego się raczej nie dowiemy, ale poniższy materiał to tzw. „greenlight video„, które prawdopodobnie oznacza powód zgody na produkcję tytułu.

[viddler id=e5ba1461&w=674&h=380]