Asset 3

Nowy materiał wideo dotyczący „Modern Warfare 3”

Andrzej Kała / 21.10.2011
komentarze: 0

Activision wypuściło nowy materiał wideo „zza kulis”, w którym ekipy Infinity Ward oraz Sledgehammer Games opisują dokładnie nowe mechanizmy które znajdą się w rozgrywce wieloosobowej.

Największe zmiany zostały wprowadzone w systemie nagradzania graczy. Znany z poprzednich odsłon Killstreak System został zastąpiony zupełnie nowym systemem – Pointstreak System, który nagradza graczy nie tylko za zabijanie przeciwników ale w zasadzie za wszystkie dokonania – przechwycenie flagi, przejęcie punktu kontrolnego czy nawet asysty podczas eliminacji przeciwników.

Ciekawie również prezentuje się nowy system „Strike Packages„, które są dostępne w trzech diametralnie różniących się od siebie wariantach.

Assault Package to zestaw przeznaczony dla lubiących strzelać – nastawiony na jak największą siłę ognia. W zamian za zabijanie przeciwników dostajemy dostęp do takich gadżetów jak np. wieżyczki czy ostrzał ze śmigłowca.

Support Package natomiast jest przeznaczony dla osób preferujących grę zespołową. Największym atutem tego zestawu jest to, że po śmierci nie tracimy nazbieranych punktów. Odblokowywane bonusy natomiast skupiają się na wspieraniu zespołu – np. poprzez zdalnie sterowane śmigłowce zwiadowcze, czy zakłócacz radaru.

Ostatni zestaw – Specialist Package to bardzo nietypowe rozwiązanie. Za każdych dwóch zabitych przeciwników otrzymujemy dodatkową umiejętność (perka), aż w końcu odblokujemy wszystkie dostępne w grze. Dzięki takiemu rozwiązaniu to nasza postać jest traktowana jako najsilniejsza dostępna broń. Minusem jest fakt, że nie licząc wspomnianych perków nie odblokowujemy żadnych dodatkowych bonusów.

Nie przepadam za trybem wielosoobowym znanym z serii „Modern Warfare„, ale wydaje mi się że słuchanie fanów się opłaciło. Tryb wieloosobowy w „Modern Warfare 3” zapowiada się bardzo smakowicie i myślę, że fani nie będą rozczarowani.

PremieraModern Warfare 3” przewidziana jest na 8.11.2011 na PC, PS3 oraz Xbox360.