Asset 3

„Legend of Grimrock” już w fazie beta!

Andrzej Kała / 28.11.2011
komentarze: 0

Legend of Grimrock” powoli ale systematycznie było rozwijane, do tej pory jednak cotygodniowe raporty nie wyróżniały się niczym nadzwyczajnym. W tym tygodniu jest inaczej – produkcja studia Almost Human stała się wersją beta! Niestety jest również i nieco gorsza wiadomość – przesunięto premierę na przyszły rok.

Wersja beta oznacza, że wszyscy przeciwnicy, wszystkie poziomy oraz wszystkie funkcjonalności są już na miejscu i przyszła pora na szlifowanie każdego z tych elementów, wyłapywanie i naprawę błędów oraz wyważanie poziomu trudności rozgrywki. Nie oznacza to, że autorzy umieścili już w „Legend of Grimrock” wszystkie swoje pomysły, aczkolwiek na obecną chwilę priorytetem jest dopracowanie istniejących już elementów.

Przesunięcie premiery na przyszły rok to moim zdaniem dobra decyzja. Obecne nasycenie rynku produkcjami typu „Elder Scrolls V: Skyrim” czy „Dark Souls” nie pozwoliłoby i tak wybić się tej produkcji, a szkoda byłoby gdyby tak ciekawie zapowiadający się tytuł przeszedł bez echa. Autorzy „Legend of Grimrock” chcą użyć Steam jako głównej platformy dystrybucyjnej, ze względu na jej spory zasięg więc możemy być spokojni w kwestii wygodnego zakupu. Nie jest to jednak jedyna opcja, jaką rozpatruje studio Almost Human.

Co zatem czeka nas w najbliższym czasie? Studio zamierza przede wszystkim

  • Ustalić ostateczne kanały dystrybucji
  • Umożliwić składanie zamówień przedpremierowych
  • Ukończyć prace nad grą

To jednak nie wszystko. Na deser otrzymaliśmy jeszcze nowy zwiastun, w którym możemy zobaczyć jak „Legend of Grimrock” prezentuje się w wersji beta. Jak dobrze, że tytuł ten ma ukazać się w wersji zarówno na PC jak i Mac. Więcej informacji na temat projektu znajdziecie również na oficjalnej stronie gry.