Asset 3

„Canabalt” trafi na… Commodore 64

Andrzej Kała / 6.12.2011
komentarze: 0

Tak, dobrze przeczytaliście – Commodore 64. Autorem tej konwersji jest Paul Koller i na materiale wideo zobaczycie grę śmigającą na 8-bitowym Commodore 64 wyposażonym w procesor 1MHz.

Obecnie gra uruchomiona została poprzez wrzucenie 16kb obrazu na urządzenie U1541-II, które służy za zewnętrzny dysk dla Commodore 64. Docelowo tytuł trafi na charakterystyczny, szary kartridż i każdy posiadacz Commodore 64 będzie mógł sobie go sprawić. Ta konwersja „Canabalt” powstała w ramach konkursu RGCD, który polegał na stworzeniu gry mieszczącej się właśnie na 16kb kardridżu Commodore 64. Nie znajdziemy w tej produkcji niestety żadnych dźwięków ze względu na ograniczenia pojemnościowe, ale wszystkie inne elementy jak najbardziej – wliczając w to generowanie planszy oraz fizykę.

Jeśli macie ochotę spróbować jak gra się w „C64anabalt„, to już teraz jest do pobrania za darmo ROM, który odtworzycie za pomocą w zasadzie dowolnego emulatora Commodore 64. Natomiast kartridże będą sprzedawane za pośrednictwwem serwisu RGCD.

Po prostu… wow.