Asset 3

Zobaczcie jak zmienił się Karkand od czasów „Battlefield 2”

Andrzej Kała / 15.12.2011
komentarze: 0

Tak naprawdę dopiero po zobaczeniu tak dosłownego porównania uderzyło mnie jak ogromne zmiany zaszły na czterech mapach wchodzących w zestaw „Back to Karkand„. O ile nie jest zaskoczeniem, że graficznie w przypadku „Battlefield 3” wyglądają o niebo lepiej, o tyle paleta barw wydaje mi się że była o wiele lepiej dobrana w przypadku starszej odsłony.

Szczególnie mocno widoczne jest to na mapach Strike at Karkand, która wcześniej była mocno piaskowa i spowita tumanami kurzu, co zapewne było również podyktowane ograniczeniami sprzętowymi, a przez to miała o wiele lepszą „atmosferę pustyni” niż jej nowsza wersja która wydaje się być całkowicie wyprana z kolorów innych niż odcienie niebieskiego. Drugą mapą, która moim zdaniem nie do końca wyszła jest Wake Islandod zawsze kojarzyła mi się z tropikami, słońcem i mnóstwem zieleni – widać to w „Battlefield 2” jak i „Battlefield 1943„. Rozumiem, że to wyspa zniszczona wojną i w ogóle, ale jakoś straciła nieco uroku przez ten zabieg.

Nie zmienia to absolutnie faktu, że gra się nadal wyśmienicie, choć nowe mapy wymagają nieco przyzwyczajenia. A Wy mieliście już okazję zagrać? Jakie wrażenia?