Asset 3

„Walking Dead” – Pierwsze wideo z rozgrywki

Andrzej Kała / 21.03.2012
komentarze: 0

Popularny ostatnimi czasy serial „Walking Dead” doczekał się również przeniesienia do świata gier. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych produkcji tego studia, również i ta będzie dostępna w dystrybucji elektronicznej w kilku epizodach.

Gra podobno ma być podzielona podobnie jak serial na kilka sezonów. W pierwszym odcinku wcielimy się w postać Lee Everetta, który jest transportowany do więzienia w trakcie wybuchu epidemii. Na swojej drodze Lee spotka Clementine, a także kilka postaci znanych z serialu jak Glenn czy Hershel. Jego historia jednak ma być zupełnie osobnym tematem i jedynie miejscami będzie zazębiała się z wydarzeniami przedstawionymi w serialu. Kolejne odcinki będą nosiły tytuły „Starved for Help”, „The Long Road Ahead”, „Around Every Corner” oraz „No Time Left”.

Pierwszy zwiastun „Walking Dead”

Rozgrywka w „Walking Dead” nie będzie nastawiona na szybką rozgrywkę pełną akcji, choć i takie poziomy mogą się trafić. Autorzy skupiają się bardziej na zmuszaniu gracza do kombinowania jak wykorzystać otoczenie do pokonania przeciwników. Jako przykład podawana jest scena w motelu, gdzie oprócz naszego protagonisty będzie znajdowało się kilka zombie. Aby przeżyć będziemy musieli się podkraść do każdego z przeciwników osobno i wykończyć ich po cichu tak aby nie zaalarmował pozostałych zombie.

Pierwszy odcinek „Walking Dead” będzie miał premierę na początku kwietnia w cenie $5 na Mac, PC i Playstation 3 oraz 400MSPoints w przypadku Xbox360.

Na koniec jeszcze spory materiał z rozgrywki – pierwsze 13 minut.