Asset 3

Stasis – kosmiczna, niezależna przygodówka z niesamowitym klimatem

Andrzej Kała / 5.04.2012
komentarze: 0

Stasis to klasyczna, oldschoolowa przygodówka typu point & click która jednak wyróżnia się niesamowitą atmosferą. Gdyby Dead Space miało być przygodówką, to obstawiam że tak właśnie by wyglądał.

Nasz protagonista – John Maracheck budzi się z hibernacji. Nikt go jednak nie wita, a co więcej – okazuje się, że jego żona i córka, które znajdowały się w sąsiednich komorach zniknęły. Ośrodek badawczy w którym się obudził wydaje się być całkowicie opuszczony. Obolały i zdezorientowany rozpoczyna poszukiwania swojej rodziny.

Stasis jak wspomniałem jest klasyczną przygodówką, w której będziemy skupiać się na rozwiązywaniu zagadek, oraz interakcji z otoczeniem. John będzie posiadał kombinezon wyposażony w tzw. stasis-plug, która pozwoli na podnoszenie większych przedmiotów, które następnie rozbija na podstawowe części i przechowuje je. Dzięki temu urządzeniu będziemy mogli te przedmioty również łączyć ze sobą.

Graficznie gra stawia na widok izometryczny. Dużo jednak miłości zostało włożonej w widok otoczenia, które jest pełne drobnych detali.

Poniżej możecie zobaczyć pierwszy zwiastun oraz odrobinę materiału z rozgrywki. Stasis nie posiada jeszcze daty premiery.