Asset 3

Konferencja CD Projektu RED pełna wiedźmińskich niespodzianek

Andrzej Kała / 6.04.2012
komentarze: 0

Wczoraj wieczorem odbyła się konferencja CD Projekt RED dotycząca głównie Wiedźmina 2, ale swoje „5 minut” miał również serwis GOG.com. Co więc ciekawego zostało powiedziane i cóż to za niespodzianki szykowało warszawskie studio?

Wiedźmin 2, Edycja rozszerzona

Na początku oczywiście była prezentacja Wiedźmina 2 w wersji na Xbox360. Zobaczyliśmy kilka fragmentów rozgrywki, w tym znakomity system walki pozwalający na łatwe łączenie walki wręcz i magii, pierwszy raz zobaczyliśmy także jak wygląda obsługa inwentarza na konsoli i w tym przypadku również należą się słowa uznania dla CD Projekt RED – wyglądało to na wygodny i bardzo dobrze przemyślany system.

Nie zabrakło również pięknych widoków i zachwycania się grafiką, która jak zresztą możecie zobaczyć na porównaniu przygotowanym przez Gamespot, wygląda naprawdę kapitalnie jak na możliwości bądź co bądź starego już Xboxa360. Na koniec prezentacji samej gry mogliśmy zobaczyć jedno z nowych zadań jakie czeka na nas w Edycji Rozszerzonej.

Wszystko ładnie pięknie – posiadacze konsoli po zakupie dostają najbardziej wypasioną wersję Wiedźmina 2, ale co z tymi którzy zakupili już ten tytuł na PC? Już 11.04.2012r. będzie można rozpocząć przedpremierowe pobieranie Edycji Rozszerzonej (aplikacja ściągnie 95% plików, które w sumie ważą sporo, bo aż 10GB), która zostanie udostępniona dla Was całkowicie za darmo! Nieczęsto spotykany gest ze strony studia zajmującego się tworzeniem gier i jestem pod wrażeniem zachowania CD Projekt RED.

Dodatkowo – dzięki serwisowi GOG.com każdy posiadacz kopii Wiedźmina 2 posiada jej kopię zapasową w postaci elektronicznej w serwisie GOG.com! Niezależnie od tego gdzie kupiliśmy swój egzemplarz – czy to w empiku, czy w małym sklepie z grami, czy przez oficjalną stronę. Mała rzecz,a cieszy.

Wiedźmin 2 do recenzji

Chcielibyście zagrać w Wiedzmina 2 wcześniej? Jest to jak najbardziej możliwe – wystarczy że wypełnicie formularz na oficjalnej stronie gry, w którym dobrze uargumentujecie dlaczego to właśnie Wy mielibyście otrzymać kopię i być może już 12.04.2012r. będziecie mogli się cieszyć grą. Termin wysyłania formularza to 09.04.2012r. więc do dzieła!

Wiedźmin na Maca

Kolejną sporą niespodzianką było zakomunikowanie premiery pierwszej części Wiedźmina na platformę Mac, która zdobywa coraz większy rynek. Jest to Edycja Rozszerzona, a więc najpełniejsze wydanie pierwszej odsłony serii jakie wyszło. Gra jest dostępna w cenie €7,99 i jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z tym tytułem, to gorąco polecam.

Interaktywne komiksy

W dniu premiery Wiedźmina 2 – 17.04.2012r. premierę będzie miał również interaktywny komiks Wiedźmin przeznaczony na platformy iPad oraz iPhone, w którym oprócz wertowania kolejnych stron, przy pomocy gestów będziemy mogli wykonywać różne akcje – od walki na miecze, po rozbieranie niewiast. Komiks ten będzie dostępny całkowicie za darmo.

Mały teaser

Premierę miał również krótki teaser nowego zwiastuna Wiedźmina 2. Teaser znajdziecie poniżej, natomiast pełny zwiastun ma mieć premierę jeszcze dziś.

GOG.com

Serwis GOG.com rozwija się bardzo prężnie i na wczorajszej konferencji również nieźle pozamiatał. Przede wszystkim w ramach zachęty do założenia konta przez najbliższe 48 godzin każdy dostaje pierwszą część Fallout całkowicie za darmo. To jednak nie wszystko, bo oprócz tego każdy kto zakłada konto w GOG.com otrzymuje 7 gier na start również całkowicie za darmo. Wśród nich znajdują się takie klasyki jak Beneath a Steel Sky, Lure of the Temptress, Teenagent oraz Ultima VI. Ja założyłem konto momentalnie i Was również namawiam, bo warto! Musicie tylko uważać, bo taki natłok klasyków w tak śmiesznych cenach może Was przykuć na długo przed ekranem.

Klasyki klasykami, ale serwis się rozwija i zaczyna sięgać po coraz nowsze tytuły. Na pierwszy ogień idzie paczka gier od Ubisoftu z Assassin’s Creed oraz Heroes of Might and Magic V, które możecie zakupić do 12.04.2012r. w promocyjnej cenie $19,99. Oczywiście kupując przez GOG.com możecie zapomnieć o kłopotach z DRM, bo wszystkie gry z tej dystrybucji są pozbawione jakichkolwiek zabezpieczeń. Oprócz samych gier w zestawach są również dodatkowe bonusy: m.in. soundtracki, mapy, szkice koncepcyjne czy tapety.

Wisienką na torcie natomiast jest obecność nowej przygodówki Botanicula autorów Machinarium. Grę możecie już zamawiać przedpremierowo w tym miejscu w cenie $8,99.

Krótkie podsumowanie

Bez dwóch zdań CD Projekt RED wie jak trafić w serca graczy. Pokazuje, że pomimo tak długiego czasu jaki minął od premiery Wiedźmina 2 na PC, wie jak zachęcić do graczy ponownie do tej produkcji – widać, że było warto czekać na konsolową adaptację, która jest przemyślana i zoptymalizowana pod sprzęt Microsoftu a nie jest tylko portem zrobionym na szybko. Cała marketingowa otoczka – komiksy, kopie zapasowe, premiera pierwszej części na Maca – job well done.

Cieszy mnie również rozwój serwisu GOG.com, który najwyraźniej ma aspiracje stanięcia w szranki z platformą Steam. Do tego jeszcze daleka droga, ale wczoraj zobaczyliśmy że serwis ten obrał dobry kierunek i co najważniejsze – ma konkretny pomysł jak pokierować swoim rozwojem.

Poniżej znajdziecie pełny materiał wideo z konferencji.