Asset 3

Lego City: Undercover – Grand Theft Auto nie do końca na serio

Andrzej Kała / 11.06.2012
komentarze: 0

Ekipa Traveller’s Tales wpadła na genialny pomysł skrzyżowania świata klocków LEGO oraz Grand Theft Auto w rezultacie serwując nam LEGO City: Undercover. Czas na garść informacji, pierwszy zwiastun i wideo z rozgrywki.

Na początek zobaczmy zwiastun, który został pokazany podczas targów E3. Przedstawia on nam bliżej postać naszego protagonisty – Chase’a McCaina, policjanta którego zagadniem będzie zaprowadzenie porządku w mieście.

Jak zapewne zauważyliście, nasz bohater będzie zwinny zupełnie jak bohater ostatnich odsłon Prince of Persia. Na dodatek jak przystało na dobrego detektywa, będzie potrafił również przebierać się za inne postacie np. górnika czy złodzieja. W grze nie zabraknie również charakterystycznego dla całej serii humoru.

Kapitalnie wygląda również wykorzystanie nowego kontrolera WiiU, na którym oprócz minimapy będą wyświetlane także dodatkowe informacje na temat aktualnego zadania. Od czasu do czasu będzie on również wykorzystywany w celu rozwikłania jakiejś zagadki bądź odnalezienia jednego z oprychów.

Skoro mowa o WiiU, to pora jednak podzielić się nieco słabszą informacją – tytuł ten będzie dostępny jedynie na konsole Nintendo (WiiU oraz 3DS). Może to być całkiem konkretny tytuł w ofercie Nintendo, który napędzi nieco sprzedaż sprzętu.

Jak wygląda sama rozgrywka? Poniżej możecie zobaczyć 10 minut rozgrywki z wersji prezentowanej na E3.

Na koniec została jeszcze całkiem obszerna galeria, w której oprócz screenów znajdziecie również kilka szkiców koncepcyjnych.