Asset 3

Ministry of Win – niesamowite miejsce dla graczy

Andrzej Kała / 15.06.2012
komentarze: 0

We wtorek, dzięki znajomym osobom z serwisu Mobiledeveloper.pl, miałem okazję postawienia nogi u bram prawdziwego raju dla zawodowych graczy, który okazało się jest bliżej niż możnaby się spodziewać. Zapraszam Was na krótką podróż do tego nieziemskiego miejsca.

Ministry of Win to projekt, za którym stoją dwie osoby – Maciej i Oliwer. Maciej zdradził mi, że plan zrodził się zupełnie przypadkowo podczas podróży pociągiem, kiedy to padł pomysł wyjazdu do Korei do takiego domu aby szkolić graczy. Nie był on jednak zbyt przekonany do takiego wyjazdu, ale momentalnie zadał sobie pytanie „dlaczego by nie stworzyć czegoś takiego w Polsce?”.

Tak oto, od momentu pomysłu do prawie skończonego domu, minęło ok. 5 miesięcy a rezultat po prostu zwala z nóg. Aspiracji na profesjonalnego gracza nie miałem, nadal pozostaję bardziej w strefie rekreacji, ale po spędzeniu prawie dwóch godzin w Ministry of Win miałem ochotę tam zostać.

Czym jest Ministry of Win

W dużym skrócie – jest to dom, w którym profesjonalni gracze Starcrafta mają możliwość trenowania pod okiem świetnego trenera i w doskonałych warunkach. Myślę, że najłatwiej wizytę profesjonalnego gracza w Ministry of Win można porównać do wyjazdu np. na obóż piłkarski.

Założenie jest proste – stworzyć idealne warunki pozwalające graczowi skoncentrować się na rozwijaniu swoich umiejętności.

Wystrój

Ministry of Win to piętrowy dom o powierzchni 450m2 z całkiem konkretnym ogrodem. Dom podzielony został na trzy strefy – na parterze rządzą Terranie. Znajdziemy tutaj różne drobne akcenty, podkreślające panowanie tej rasy. Piętro natomiast to miejsce panowania dostojnej rasy Protoss. Nie jest specjalnym zaskoczeniem, że oślizgłe Zergi siedzą w piwnicy. Nadaje to całości bardzo fajny klimat, choć przyznam że miałem nadzieję na nieco więcej akcentów związanych z daną rasą na poszczególnych piętrach (ale to już takie czepialstwo).

Warto wspomnieć również o takim drobiazgu jakim jest sterowana przy pomocy komputera klimatyzacja, która poprzez czujniki rozmieszczone w całym domu na bieżąco bada temperaturę, stężenie CO2 oraz wiele innych czynników i odpowiednio reaguje, zapewniając przez cały czas idealne powietrze w całym domu.

Dla graczy

Pokoje, w których śpią gracze nie są może szczególnie mocno wypasione, ale nie można narzekać na brak przestrzeni, ścisk czy niewygodę. Dla najlepszych graczy w domu przeznaczony jest natomiast specjalny pokój, który posiada dodatkowo Jacuzzi!

W każdej chwili gracze mają również dostępną saunę oraz siłownię, więc nie ma jakichkolwiek obaw o kondycję – jeśli ktoś preferuje wysiłek fizyczny z rana – żaden problem.

Jesteś wegetarianinem? Masz alergię? A może po prostu nie lubisz np. groszku? Żaden problem – kucharz przygotuje posiłek specjalnie dla Ciebie!

Na niedzielne południe natomiast czeka niecierpliwie całkiem spory ogród z miejscem na grilla.

Sprzęt do treningów

To chyba najważniejsza kwestia dla wszystkich profesjonalnych graczy – na czym przyjdzie Wam trenować. Ministry of Win zapewnia najlepszy możliwy sprzęt, który (jak mi zagwarantowano) bez problemu uciągnie Starcrafta 2 na max. detalach i w najwyższej roździelczości. Żadnych skoków animacji, żadnego zamulania! Udostępniane monitory są konkretnych rozmiarów, więc nie ma obaw, że jakaś jednostka schowa się gdzieś za kryształkami.

Bardzo ciekawie wygląda sprawa klawiatur/myszek/słuchawek, które są chyba najbardziej osobistym wyborem jeśli chodzi o kwestie sprzętowe. Nie ma problemu aby gracz przyniósł ze sobą swój ulubiony sprzęt, ale Ministry of Win współpracuje również z niektórymi producentami. Mnie np. rzuciły się w oczy kapitalne słuchawki Razer.

Niczego nie byłem w stanie zarzucić również fotelom, w których przyjdzie graczom spędzać większość czasu – wykonane z siatki, oferują dobrą cyrkulację powietrza nawet w najcieplejsze dni, a wysokie podparcie pleców i nawet zagłówek zadbają o Wasz kręgosłup. Brawo!

Trener

Ministry of Win posiada również trenera, którym obecnie jest Matiz. To znana postać sceny Command and Conquer, która również odniosła klika mniejszych sukcesów na arenie Starcraft 2. Jednak najważniejszymi umiejętnościami trenera jest umiejętność analizy rozgrywki, znajdywanie słabych punktów gracza i ich eliminowanie, a to najmocniejsze punkty Matiza.

Trwają również negocjacje z bardzo znaną postacią sceny Brood War, która miałaby dołączyć do Ministry of Win jako drugi trener.

Czas wolny

Jak powszechnie wiadomo – gracze bardzo solidnie podchodzą do swoich obowiązków i gdyby się dało mogliby trenować do upadłego. Ministry of Win dba jednak również o to, aby każdy mógł również się zrelaksować nawet jeśli oznacza to po prostu zaleganie na kanapie i oglądanie powtórek ze Starcrafta.

W piwnicy znajduje się gigantyczny chill room, w którym oprócz miejsca do siedzenia dla „trzystu” znalazł się rzutnik, barek i genialny system nagłośnienia. Dla bardziej aktywnych fizycznie graczy w pomieszczeniu obok jest wspomniania siłownia, w której są zarówno maszyny bardziej siłowe jak i bieżnia czy piłka do gimnastyki. Dla każdego, coś miłego.

Wrażenia

To tyle w kwestii samego opisu tego miejsca. Jak wrażenia? Gościłem w Ministry of Win we wtorek, ale dopiero dzisiaj byłem w stanie ochłonąć do końca i na spokojnie przemyśleć wszystkie aspekty tego miejsca. Bez dwóch zdań dom robi niesamowite wrażenie. Ogrom pracy i pasji włożony w przygotowanie idealnego miejsca dla profesjonalnych graczy widoczny jest na każdym kroku.

Za moim zdaniem śmieszną cenę 2500PLN miesięcznie gracze otrzymują warunki idealne, w których mogą w pełni skupić się na rozgrywce i treningach. Do tego zestawu dołączona jest gratis, fenomenalna rodzinna atmosfera.

Na temat Ministry od Win mógłbym pisać i pisać, dlatego możecie być pewni, że to nie ostatni artykuł na temat tego miejsca i Playing Daily jeszcze zagości w progach niebańskiego domu.

Kilka przydatnych linków

Przede wszystkim polecam Fanpage Ministry of Win, gdzie pojawiają się wszelkie nowinki na temat tego projektu. Jeśli jednak ciekawi jesteście kto obecnie trenuje, a nawet chcielibyście obejrzeć ich rozgrywkę to zapraszam do oglądania streamów. Znajdziecie tam zarówno transmisje na żywo jak i archiwum wcześniejszych streamów.

W trakcie ogarniania jest również oficjalna strona Ministry of Win.