Asset 3

Daigo Umehara na EVO 2012

Andrzej Kała / 9.07.2012
komentarze: 0

Na materiały wideo z finałów EVO 2012 jeszcze musimy chwilę poczekać, ale pojawiło się już kilka walk Daigo Umehary, który mimo iż nie dotarł do finału, pokazał naprawdę wysoki poziom. Na uwagę szczególnie zasługuje kapitalny pojedynek z Gamerbee.

Daigo Umehara (Yun) vs Alex Valle (Ryu)

Jeden z niewielu pojedynków, w których Daigo nie gra Ryu. W porównaniu z Yun mam wrażenie, że Ryu to bardzo powolna postać, ale jego kontry wydają się miażdżące jeśli pozwolimy sobie na chwilę nieuwagi. Poziom walki wysoki, a cały pojedynek jest bardzo wyrównany. Świetne widowisko.

Daigo Umehara (Ryu) vs. Hsien Chang Yun (Yun)

Jak wspomniałem wcześniej Yun to bardzo szybka postać, ale w tym pojedynku Daigo jednoznacznie pokazuje że dobrze opanowany Ryu potrafi spokojnie dać sobie radę z nieco zwinniejszym przeciwnikiem. Pojedynek już nie tak dobry jak poprzedni, ale ciekawie wygląda pojedynek tych dwóch postaci gdy to Daigo kieruje Ryu.

Daigo Umehara (Ryu) vs. Dr Ray Day (Fei Long)

Jeden z pierwszych pojedynków Daigo w turnieju. Możemy zobaczyć jak świetnie jest Daigo przygotowany – po raz kolejny walczy z szybszym przeciwnikiem i mocno daje radę.

Daigo Umehara (Ryu) vs. Woolie (Blanka)

Blanka to postać bardzo specyficzna – trudna do opanowania, ale w rękach dobrze przygotowanego gracza, równie trudna do zatrzymania. Daigo popełnia parę błędów i widać, że ten przeciwnik mu nie leży, ale mimo wszystko nieźle daje radę.

Daigo Umehara (Ryu) vs. GamerBee (Adon)

Podobno jest to najlepszy pojedynek tegorocznego turnieju Super Street Fighter IV Arcade Edition. Wyrównany, cały czas trzymający w napięciu i… te nieziemskie powroty Daigo. RE-WE-LAC-JA.