Asset 3

Gears of War: Judgment – nowy tryb multiplayer – Overrun

Andrzej Kała / 15.07.2012
komentarze: 0

W Gears of War: Judgment pojawi się nowy tryb rozgrywki przeznaczony dla wielu osób – Overrun. Pora zobaczyć tutorial wyjaśniający wszystkie aspekty nowego trybu, a także materiał wideo z rozgrywki.

W trybie Overrun gracze będą podzieleni na dwa oddziały po 5 graczy. Jedna grupa będzie reprezentowała COG, druga natomiast Szarańczę. Zadaniem ludzi jest obrona generatora, natomiast wielcy brzydcy panowie będą musieli owy generator zniszczyć.

Nowością w Gears of War: Judgment jest wprowadzenie klas postaci. W przypadku COG będą to: inżynier, żołnierz, zwiadowca oraz medyk. Każda z klas posiada charakterystyczne dla siebie uzbrojenie oraz unikalne umiejętności.

Inżynier

Inżynierowie mają możliwość ustawiania wieżyczek a także naprawy uszkodzonych fortyfikacji, co może mieć bardzo duże znaczenie w przypadku obrony generatora. Naprawa jest o tyle ważna, że raz zniszczona fortyfikacja w trybie Overrun nie może być odbudowana.

Żołnierz

Klasa przeznaczona dla osób lubiących być zawsze blisko linii frontu, preferujących bezpośrednie starcie. Żołnierz posiada tylko jedną specjalną umiejętność i jest nią wydawanie amunicji. Jednak w przypadku walki na froncie, jest to niezmiernie przydatna umiejętność.

Medyk

Niezbędna postać na polu walki. Dzięki wyposażeniu w granaty medyczne ma możliwość leczenia towarzyszy, a nawet podniesienia osób, które upadły na ziemię.

Zwiadowca

Ostatnią klasą postaci jest zwiadowca, który ma możliwość zajmowania nieco wyższych lokacji na mapie, które dostępne są jedynie dla niego. Dodatkowo posiada specjalny nadajnik, który po uruchomieniu podaje naszej drużynie położenie przeciwników znajdujących się w jego pobliżu.

Teraz pora rzucić okiem na klasy postaci Szarańczy, choć w tym przypadku są to po prostu różne postaci.

Ticker

Szybki skurczybyk z wybuchowym temperamentem. Jego specjalną umiejętnością oprócz eksplodowania jest bardzo szybki bieg, który pozwala mu dostać się do żołnierzy COG wyjątkowo szybko.

Wretch

Ten zwinny skubaniec potrafi przeskakiwać nad fortyfikacjami, a także wskoczyć wysoko na platformy okupywane przez zwiadowców. Wisienką na torcie jest możliwość ogłuszania przeciwników swoim krzykiem.

Grenadier

Jak wskazuje wyszukana nazwa, posiada on możliwość rzucania granatów. Dodatkowo jest to jedna z dwóch klas postaci, która ma możliwość ujeżdżania bloodmounta.

Kantus

Odpowiedź szarańczy na medyka. Podobnie jak medyk, Kantus ma możliwość leczenia znajdujących się w pobliżu sprzymierzeńców.

Bloodmount

Te urocze stworzenia mogą być dosiadane przez Kantusa oraz Grenadiera, którzy podczas takiej przejażdżki szybciej regenerują swoje specjalne umiejętności.

Corpser

Dzięki potężnym kończynom jest on w stanie przyjąć nieco więcej ołowiu na klatę, a w ramach dodatkowych umiejętności może się zakopać, a nawet poruszać pod ziemią (omijając w ten sposób fortyfikacje).

Serapede

Znajoma robacza gęba, która atakuje swoim szczękoczułkami, a dodatkowo potrafi strzelać żrącym kwasem. Jedyną możliwością ubicia tego robala jest strzelanie w odwłok.

Mauler

Wielkie bydle z granatem na łancuchu i gigantyczną tarczą. Jego specjalna umiejętność kręcenia tarczą pozwala mu na odbijanie wszelkich pocisków, a dodatkowo jeśli znajdzie się w pobliżu jakiś COG, to przerobi go na tatar.

Zatem pora zobaczyć wideotutorial opisujący nowy tryb Overrun, który będzie debiutował w Gears of War: Judgment.

A na deser – czysta rozgrywka.