Asset 3

Humble Indie Bundle 6 ruszyło

Andrzej Kała / 19.09.2012
komentarze: 0

Ruszyła kolejna edycja najbardziej chyba znanej paczki gier niezależnych – Humble Indie Bundle. Tym razem w zestawie znajduje się 5 tytułów, a płacąc kwotę powyżej średniej dostaniemy jeszcze jedną. Oprócz tego w paczce znajduje się także pięć soundtracków z gier.

Wśród pięciu podstawowych gier znalazły się: Rochard, Shatter, Space Pirates and Zombies, Vessel oraz Torchlight! Jeśli jednak zdecydujemy się zapłacić nieco więcej niż średnia kwota (która w momencie pisania tego posta wynosi $5.51), otrzymamy dodatkowo grę Dustforce.

Poniżej znajdziecie zwiastuny wszystkich tych produkcji, oraz całej paczki a ja już teraz zachęcam Was do zakupu.

Rochard

To nietuzinkowa gra będąca połączeniem strzelaniny i platformówki, ale dodatkowo w grze występuje manipulowanie grawitacją i rozwiązywanie zagadek z użyciem otoczenia. Zresztą zobaczcie zwiastun, gra naprawdę wygląda ciekawie.

Shatter

Temu tytułowi najbliżej jest do klasycznego Arkanoida ale dodatkowo wprowadzona została fizyka, która wpływa na tor lotu pocisku. Klimatem i elektroniczną muzyką przywołuje na myśl Geometry Wars.

Space Pirates and Zombies

Tytuł ten to kosmiczna strzelanina z widokiem z góry, w której dodatkowo mamy możliwość rozbudowywania swojego statku o lepsze uzbrojenie. Duży nacisk kładziony jest również na odwzorowanie praw fizyki. Co ciekawe – tytuł ten został stworzony przez zaledwie dwie osoby.

Vessel

Platformówka, w której sporą rolę odgrywają rownież łamigłówki. Będziemy poruszać się po świecie, który został opanowany przez płynne kreatury. Wcielając się w postać doktora Arkwrighta, odpowiedzialnego za stworzenie tych istot.

Torchlight

Tego tytułu chyba nie trzeba nikomu przedstawiać – dla fanów gier typu hack’n’slash pozycja obowiązkowa.

Dustforce

Kolejna platformówka w zestawieniu, tym razem jednak nastawiona na akcję. Świat został opanowany przez brud i kurz, a my musimy go uratować przy pomocy naszej miotły. Fabuła nie porywa, ale rozgrywka wygląda mocno oldschoolowo. Do tego gra posiada wbudowaną możliwość nagrywania powtórek i dzielenia się znajomymi … co jednoznacznie zachęca do speedrunów.

Zwiastun Humble Indie Bundle 6

Na koniec jeszcze ogólny zwiastun paczki, prezentujący wszystkie gry.