Asset 3

Monaco zmierza na Steam oraz Xbox Live Arcade

Andrzej Kała / 17.10.2012
komentarze: 0

O produkcji studia Pocketwatch Games od dłuższego czasu było raczej cichutko. Teraz jednak, w serwisie Joystiq pojawiło się nieco nowych informacji na temat Monaco, wliczając w to konkretne platformy na których ten tytuł się ukaże… choć niestety nie wiemy jeszcze kiedy.

Ostatni raz o produkcji Pocketwatch Games wspominaliśmy na początku tego roku, ale studio bynajmniej nie próżnowało!

Monaco tworzone było z myślą o kooperacji dla czterech graczy, z zamysłem przebywania tych osób w jednym pomieszczeniu. Szybko jednak pomysł ten został rozbudowany o możliwość rozgrywki online, a jaka inna konsola lepiej oddaje ducha „kanapy online” niż Xbox360. Podczas PAX East, projektant Andy Schatz spotkał się z ludźmi z Majesco – tymi samymi, którzy wydali niedawno Double Dragon Neon i dogadał się w kwestii przeniesienia tego tytułu na konsolę Microsoftu.

Poniżej możecie zobaczyć materiał wideo prezentujący rozgrywkę wieloosobową.

Współpraca z Majesco układa się idealnie i wydawca zgodził się bez problemów na jednoczesną premierę tytułu na Xbox Live Arcade oraz Steam, przy czym za wydanie gry na platformę Steam odpowiedzialne jest studio Pocketwatch Games. Przy okazji warto również wspomnieć, że Majesco nie ingerowało w żadnym stopniu w wizję gry i pozwoliło developerom tworzyć produkt taki jaki chodził im po głowie.

Jak ujął to Andy Schatz

They’ve been fantastic to work with … it’s actually kinda been exactly what a lot of indies dream that a good publisher/developer relationship should be like.

Obecnie Monaco jest w fazie zamkniętej bety na PC. Przez ostatnie miesiące zupełnie straciłem ten projekt z oczu, ale nie zamierzam go sobie odpuścić jak już się ukaże.