Asset 3

Model 2 Collection – SEGA zaserwuje nam potężną dawkę nostalgii

Andrzej Kała / 18.10.2012
komentarze: 0

Pamiętam te czasy, kiedy byłem rozdarty między chęcią posiadania PS One i Segi Saturn. W rezultacie zostałem wtedy przy PC, ale przez wiele lat nie mogłem przeboleć braku możliwości zagrania w takie tytuły jak Virtua Fighter 2 i Fighting Vipers wzdychając do obszernych opisów w branżowych pismach. Teraz SEGA celuje właśnie w takie osoby jak ja.

Jeszcze w tym roku mają ukazać się pierwsze trzy tytuły należące do zestawu Model 2 Collection. Będą to właśnie Fighting Vipers, Virtua Fighter 2 oraz… Sonic The Fighters. Wszystko to oczywiście okraszone ładnym zwiastunem, na którym możemy zobaczyć każdy z tytułów w ruchu.

To jednak nie wszystko, bo zestaw ten w późniejszym nieco terminie wzbogaci się o jeszcze dwa tytuły – Virtua Striker oraz Cyber Troopers Virtual On. Fanem piłek wirutalnych nie jestem, ale pamiętam jak dziś mniej lub bardziej cenzuralne okrzyki dobiegające z koncika salonu gier gdzie stała ta maszyna.

Zestaw ten trafi zarówno na PS3 jak i Xbox360.

Virtua Fighter 2

Premiera Virtua Fighter 2 zaplanowana jest na jesień 2012, a cena to $10/800 MSPoints. Gra otrzyma dodatkowo możliwość przełączania się między wersjami 2.0 i 2.1, tryb obserwatora oraz możliwość rywalizacji online.

Fighting Vipers

Premiera jeszcze jesienią 2012 w cenie $10/800 MSPoints. Dodatkowo edycja ta otrzyma dostęp do postaci Mahlera, która w wersji na Segę Saturn była ukryta i trzeba było najpierw ją odblokować.

Sonic The Fighters

Premiera również jesienią 2012, w cenie $10/800 MSPoints. W edycji tej będą dostępni od początku bossowie – Metal Sonic oraz Dr. Eggman. Tytuł wspiera również rywalizację online.

A na deser – wspomniany zwiastun.